Konference Současnost literatury pro děti a mládež

Jak lze uplatnit pohádkové motivy v dramatické výchově? Jak se pohádky a legendy dají využívat v pozitivní psychologii? Jak se projevují prvky rebelanství v pohádkách či jak se v nich ztvárňuje onen svět? To jsou některé z témat, kterými se bude zabývat 19. a 20. března 2019 konference Současnost literatury pro děti a mládež v Krajské vědecké knihovně v Liberci, letos s podtitulem Klíč k pohádce. První konferenční den nabídne příspěvky odborníků v nejrůznějších vědních oborech, druhý den je pak věnován workshopům, které pohádku přiblíží z pohledu tvořivé dramatiky a didaktiky literatury. V rámci konference se můžete zúčastnit i doprovodného programu, ve kterém se v netradiční roli spisovatele představí doc. Václav Dvořák z FS TUL a nabídne autorské čtení ze svého sci-fi románu Písečníci a bludný asteroid nebo si prohlédnout výstavu publikací či navšítvit pořad KVK Liberec. Konferenci spolupořádá KČL.
Program konference
Program workshopy