28. březen - Den učitelů

V České republice patří již tradičně 28. březen oslavě Dne učitelů, kdy si připomínáme výročí narození Jana Ámose Komenského - učitele národů. Pracovat ve školství není žádný med, přesto je to práce krásná a tvořivá. Dovolujeme si touto cestou poděkovat všem pedagogům za jejich zodpovědnou a náročnou práci, kterou pro naše studenty vykonávají. Vězte, že učitel vám rád otevře dveře ke vzdělání, ale vstoupit do nich musíte sami, neb neučíte se pro školu, ale pro život. Milé kolegyně a kolegové, díky vám všem za obětavost a trpělivost, s níž naléváte moudro do hlav studentů. Uchovejte si nadále pevné zdraví na těle i na duchu a rovněž tak neutuchající pedagogický optimismus. Pokud nevíte, proč mají učitelé i žáci školu také rádi, napoví vám citát Eduarda Basse.