Festival duševního zdraví

Katedra sociálních studií a speciální pedagogiky FP TUL připravila mini-konferenci či mini-festival s maximálním zážitkem - setkání s profesionály z oboru, nazvané Festival duševního zdraví pro (budoucí) učitele a učitele učitelů. Bude se konat ve středu 5. 10. 2022 v době 9.00 - 14.00 hodin v budově P areálu TUL (Komenského 314/2, Liberec).

Katedra brzy oslaví 20 let své existence a toto je jedna z akcí pořádaných k tomuto výročí. Současně se jak pořádající katedra, tak fakulta hlásí ke konceptu wellbeing ve školství, ke kterému chce takto také přispět. Spolupracuje proto s organizací FOKUS Liberec (http://www.fokusliberec.cz/), která je hlavním odborným partnerem akce.

Pojďme společně diskutovat, ptát se, hledat odpovědi v tématu, které se, tu tak, tu onak, týká každého z nás. V profesích vykonávaných ve školství ještě více a specificky. Pojďme se vzájemně podpořit v otevřené komunikaci o duševních tížích, nemocech, o závislostech, traumatech, o rizikové sexualitě, sebepoškozování a současně o možnostech pomoci, podpory, léčby či sounáležitosti.

Festival má dvě hlavní části – přednáškovou v učebně P100 od 9.00 do cca 12.30 hodin. Druhá část festivalu je věnovaná besedám, nácvikům, zážitkům, diskusím v době od 12.45 do 14.00 hodin. Souběžně bude pro zájemce probíhat 8 tematických workshopů. Přihlášky na ně lze posílat prostřednictvím hlasovadla Doodle – kapacita je omezená!

Aby se všichni zájemci z řad studentů a pedagogů mohli sejít a spolupracovat na tématu duševního zdraví ve školství, vyhlásil děkan na Fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL na středu 5. října 2022 v době od 8.50 do 14.05 hodin děkanské volno. Bližší informace o náplni přednášek a workshopů včetně možnosti přihlášení naleznete v přiloženém dokumentu.

Program a přihláška