DĚTSKÝ KOUTEK TUL přijme chůvy z řad studentů a studentek

Požadujeme: kladný vztah k malým dětem a zkušenosti z práce s nimi, schopnost práce v týmu, spolehlivost, ochotu, časovou flexibilitu.
Nabízíme: příjemný kolektiv, krásnou a smysluplnou práci, odměna 100Kč za hodinu.
Nástup ihned nebo dle dohody. V případě zájmu zašlete obratem krátký životopis na adresu ilona.sovova@tul.cz, příp. volejte pro další informace na 724 027 718.

Podnikové plynárny u textilek v severních Čechách

prednaska Noskova plynarny 1 page 001Přednáška absolventky katedry historie FP TU v Liberci bude pojednávat o vzniku, vývoji a případně i zániku podnikových plynáren u severočeských textilních firem. Plynárny jako unikátní technické stavby sloužily primárně k osvětlení továrních areálů, ale mohly být využity i k napájení veřejného osvětlení, čímž mohly přispět ke zvýšení životního standardu místních obyvatel. Konkrétně budou přiblíženy osudy plynáren u firmy Johann Liebieg v Liberci a v jejích pobočkách ve Svárově a v Železném Brodu, dalším sledovaným objektem bude plynárna firmy Franz Schmitt v Českém Dubu.

Pořádá: Technická univerzita v Liberci ve spolupráci s KVK v Liberci 3. 5. 2017 v 16.30 hod.
v Krajské vědecké knihovně v Liberci, malý přednáškový sál, 4. patro

Informace pro podávání žádostí do Fondu mobilit TUL 2017 – 2. kolo

Pokyny pro odevzdání žádostí FOM 2017:

• Vyplněné žádosti se všemi požadovanými přílohami – 1x originál + 1x kompletní kopie - odevzdávejte, prosím, přímo v kanceláři ERASMUS, budova G, 5. patro k rukám Ing. Radky Přeučilové.
  • Do žádosti o finanční příspěvek na mezinárodní konferenci uveďte webovou stránku dané konference.
  • Žádosti skenované mailem nebudou přijímány.
  • Nezapomeňte na podpis děkana fakulty.

Uzávěrka pro podávání žádostí na Zahraniční oddělení, k rukám Radky Přeučilové, je dne 22. 5. 2017. do 14. hod.

Jarní koncert a Výstava výtvarných prací

Tradičně zveme všechny příznivce na prezentaci semestrálních výtvarných prací a jarní koncert studentů Katedry primárního vzdělávání - v úterý 16. 5. 2017 od 16.30 hodin v budově G - aula, 3. patro (Univerzitní náměstí 1410/1, Liberec).

Metafora − významný nástroj poznání, základní a kreativní součást jazyka

Katedra českého jazyka a literatury FP TUL zve všechny studenty a pedagogy na přednášku prof. dr hab. Krystyny Waszakowe (Instytut Języka Polskiego, Uniwersytet Warszawski) na téma

Metafora − významný nástroj poznání,
základní a kreativní součást jazyka

Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 4. května od 10:40 v budově P v učebně P100 a bude tlumočena do češtiny.

Zájemcům doporučujeme, aby se před přednáškou seznámili s publikací G. Lakoff − M. Johnson: Metafory, kterými žijeme.