NA VLNÁCH ZMĚN: ČESKOSLOVENSKO-RAKOUSKÉ VZTAHY V KREISKEHO ÉŘE (1970 - 1983)

29.10.2013 16:30, Liberec, Krajská vědecká knihovna v Liberci, Velký sál, 4. patro

Přednáška navazuje na úspěšný cyklus přednášek Rakousko a české země/Československo v minulosti (od r. 2010), pořádaný ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci (katedra historie). Tématem přednášky jsou hlavní problémy politických vztahů mezi Československem a Rakouskem v kontextu studené války. Tehdejší celkové uvolnění v mezinárodní politice umožnilo normalizaci poměru mezi oběma státy. Značnou měrou k tomu přispěl i rakouský kancléř Bruno Kreisky, jenž měl s diplomacií nemalé zkušenosti a konstruktivní sousedské politice přikládal nemalý význam bez ohledu na jinou blokovou příslušnost Československa.

Plakát