Zahraniční odborník z Univerzity Bayreuth představí na TUL software sketchometry

Katedra matematiky a didaktiky matematiky Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL hostí v rámci Fondu mobilit TUL Dr. Carstena Millera z partnerské Univerzity Bayreuth v Německu.
Dr. Miller je asistentem na Katedře matematiky a didaktiky matematiky Univerzity Bayreuth a působí také ve Výzkumném centru pro vzdělávání pomocí mobilní technologie s digitálními médii.
Je jedním z vývojářů interaktivního dynamického geometrického softwaru „sketchometry“. Tento software byl vytvořen ve verzích i pro kapesní kalkulátory, tablety či smartphony.
V této aplikaci je geometrická konstrukce ovládaná gesty, p
rogram tedy konvertuje rukou vytvořené objekty do geometrických konstrukcí, které mohou být dále modifikovány.
Je možné ji s výhodou používat při výuce v hodinách matematiky či geometrie, bez potřeby práce s počítačem.

Dr. Miller tento software představí na TUL ve své přednášce, která proběhne v pondělí 10. 10. 2016 od 14:45 do 16:00 v učebně G302 (budova G areálu TUL, 3. patro, Univerzitní náměstí 1410/1, Liberec).
Přednáška proběhne v anglickém jazyce, srdečně zveme všechny zájemci z řad studentů i pedagogů.
Více informací o přednášce naleznete zde