Současnost literatury pro děti a mládež 2017

Krajská vědecká knihovna v Liberci společně s  Katedrou českého jazyka a literatury Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci a Labyrintem věd(ění) - Univerzitou prvního věku - na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze pořádají již 15. ročník odborné konference pod názvem

Současnost literatury pro děti a mládež 2017

Téma: Kouzelný svět příběhů - umění vyprávět nejen slovem

Dílčí téma:

• Kniha v konkurenci jiných médií
  • Slovo a ilustrace jako jeden vypravěč příběhů

Doprovodný program i pro veřejnost.

21. 3. 2017 17:00 Staré pověsti české
Literární pořad s loutkovými vstupy, který přibližuje klasika přístupně dětskému publiku s nadšením pro krásu a hrdinství bájných postav české historie.
S humorem a citem pro význam historie a hrdinství v současnosti. Loutky jsou osvědčený prostředek k tomu, aby se diváci, velcí i malí, vžili do příběhu a ten v nich žil dále i po skončení představení.
Pro diváky od 8 let hrají loutky a dlouholeté herečky divadla Minor Kateřina Tichá a Kateřina Tschornová.

Krajská vědecká knihovna v Liberci, velký sál, 2. patro.