Erasmus - studijní stipendium na zimní semestr 2013/2014 - Německo

Upozorňujeme, že se blíží termín odevzdávání přihlášek na studijní pobyty v Německu na zimní semestr 2013/2014! Přihlášky musí být odevzdány do 31. března 2013 na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

GFPS-CZ zprostředkovává stipendia na letní a zimní semestry na německých univerzitách. Stipendia jsou financována z Nadace Roberta Bosche a Česko-německého fondu budoucnosti. Výše stipendia je asi 580 € měsíčně.

Hlavní přednosti stipendia GFPS je osobní asistence při zařizování stipendijního pobytu. GFPS má v univerzitních městech své „Stadtgruppen", skupiny členů a příznivců GFPS, kteří stipendistovi pomohou s administrativou, bydlením i začleněním do společnosti. Stipendisté GFPS se dvakrát během svého pobytu  setkávají. Jediným požadavkem, který GFPS na stipendisty klade, je aktivní výkon studijního záměru a účast na těchto setkáních stipendistů (tzn. nepožadujeme získání určitého počtu kreditů).

Více viz. leták ...