Konference Výchova a vzdělávání v poutech totalitárního myšlení a systému

Ve dnech 1. -  2. června 2015 pořádá Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského a Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická Technické univerzity v Liberci s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR mezinárodní konferenci k problematice dějin, výchovy a vzdělávání pod názvem Výchova a vzdělávání v poutech totalitárního myšlení a systémů.

Katedra pedagogiky a psychologie FP TUL po dobu své existence pořádá konference, které jsou zaměřeny k několika obecnějším okruhům: multikulturní výchova a výchova k evropanství, environmentální výchova, reformní pedagogika a dějiny školství a výchovy, současná školská reforma, vzdělávání pedagogů volného času.

Šíře témat odráží odborné zaměření pracovníků katedry i šíři pedagogické činnosti, v níž kromě vzdělávání učitelů má v současnosti stejně významné postavení i vzdělávání pedagogů volného času.

Konferenci udělil osobní záštitu PhDr. Marcel Chládek, MBA., ministr školství, mládeže a tělovýchovy.

Místo konání konference: Liberec, Univerzitní náměstí 1410/1, 3. patro, aula

Program konference