MATHEMATIKUS - web pro rozvíjení prostorové představivosti žáků

| Co se děje na fakultě

V pondělí 4. 10. 2021 od 14:20 hodin se v Zasedací místnosti DFP (4. patro, Univerzitní nám. 1410/1) uskuteční v rámci řešení mezinárodního projektu Zlepšování výuky učitelů matematiky (iTEM) přednáška s názvem MATHEMATIKUS – A WEBSITE TO DEVELOP STUDENTS’ SPATIAL ABILITY, kterou přednese prof. Dr. Klaus- Peter Eichler z Německa.

Prostorová představivost přispívá ke zvládnutí mnoha každodenních situací. Je také významné, že jedním z důvodů obtíží v matematice je špatně rozvinutá schopnost představovat si prostorové objekty a procesy. Vhodná cvičení mohou tyto prostorové schopnosti rozvíjet a trénovat. Ve světle rozšířeného používání výkonných počítačů a rychlého internetu je možné provádět prostorové animace na webových stránkách v reálném čase. Dotykové obrazovky nejen zjednodušují zadávání, ale také umožňují velmi realistické použití objektů zobrazených na obrazovce. V přednášce bude představena učební platforma Mathematikus, která byla v rámci projektu iTEM výrazně rozšířena a je k dispozici také v češtině. Studenti mohou pomocí této platformy cíleně rozvíjet své prostorové dovednosti. Přednáška bude proslovena v anglickém jazyce.

Web projektu Mathematikus