Aktuální informace na FP TUL související s COVID19

| COVID19

COVID19 - informace ze dne 1. 3. 2021

Vážené studentky, vážení studenti,

výuka od 1. 3. 2021 běží ve stále stejném režimu.

Dne 26. února 2021 přijala vláda ČR usnesení č. 200, které upravuje provoz vysokých škol od 1. března 2021 00:00 hod do 21. března 2021 23:59 hod. Na základě tohoto usnesení se nadále zakazuje osobní přítomnost studentů na výuce a zkouškách, účastní-li se v jeden čas zkoušky více než 10 osob, při studiu na vysoké škole a účastníků kurzů celoživotního vzdělávání.Zákaz osobní přítomnosti studentů se nevztahuje na:

• účast na klinické a praktické výuce a praxi studentů studijních programů všeobecné lékařství, zubní lékařství, farmacie a dalších zdravotnických studijních programů a studentů vykonávajících pedagogickou praktickou výuku a praxi v mateřských, základních a středních školách nebo školských zařízeních pro výkon ústavní a ochranné výchovy,
  • účast na přijímacích zkouškách na vysoké školy za účasti nejvýše 10 osob,
  • účast na individuálních konzultacích (pouze jeden student a jeden akademický pracovník).

Usnesení vlády omezující volný pohyb obsahuje výjimku pro cesty za účelem účasti na vzdělávání včetně praxí a na zkouškách (usnesení č. 216, bod II. 7) za hranice okresu. Student má však povinnost prokázat důvodnost této výjimky písemným dokladem nebo čestným prohlášením. Vzor čestného prohlášení je zveřejněn na https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/aktualne/Cestne_prohlaseni___vzor.docx. Doporučujeme proto na případnou cestu na fakultu vyplnit takové prohlášení a mít s sebou průkaz studenta.

Je také zakázáno ubytování studentů vysokých škol v ubytovacích zařízeních vysokých škol, kteří mají na území České republiky jiné bydliště.

Zákaz ubytování v ubytovacích zařízeních vysokých škol se nevztahuje na:

• studenty, kteří se účastní klinické a praktické výuky nebo praxe v souladu s usnesením vlády,
  • studenty, pro které je ubytovací zařízení vysoké školy bydlištěm a tuto skutečnost doloží prohlášením,
  • studenty, kteří vykonávají dobrovolnickou činnost,
  • studenty, kteří jsou ubytováni v ubytovacím zařízení vysoké školy a mají zároveň pracovně právní poměr s vysokou školou.

Jak bude výuka pokračovat od 22. 3. 2021 bude záviset na vývoji epidemiologické situace a přijatých opatřeních vlády a MŠMT.

Nadále platí, že studenti a zaměstnanci fakulty jsou povinni bezodkladně nahlásit karanténu nebo pozitivní test na COVID-19 na adrese: https://liane.tul.cz/covid/

Informace rektorátu TUL ohledně problematiky COVID-19 a s tím spojených opatřeních TUL jsou zveřejňovány na https://www.tul.cz/uredni-deska/covid-19 .

Vedení FP

| COVID19

Hledáme dobrovolníky

Milé studentky, milí studenti,

vzhledem k nepříznivému vývoji epidemiologické situace je osobní přítomnost studentů na výuce při studiu na vysoké škole na základě Usnesení vlády České republiky s účinností od 12. 10. 2020 zakázána. Veškerá výuka a konzultace jsou tak možné pouze distanční formou.

Jakkoliv je mi to líto a stejně jako mnohým z vás se mi stýská po klasické výuce tváří v tvář, současný stav se v příštích dnech s velkou pravděpodobností nezlepší. Již  nyní se ukazuje, že situace v některých nemocnicích, zařízeních sociálních služeb a školách je velmi složitá a vyžaduje externí podporu.

Obracím se proto na vás v této souvislosti s prosbou, abyste jako dobrovolníci pomáhali v oblastech, které jsou vám vzhledem ke studiu na naší fakultě blízké, tj. hlídání dětí zdravotníků a dalších vytížených profesí, práce v sociálních službách nebo mateřských školách. Možností je mnoho.

Pokud byste byli ochotni tuto činnost vykonávat, vyplňte prosím jednoduchý formulář: https://forms.gle/vQ6Jg54hD6FNDNmz6 nebo na sebe pošlete kontakt (jméno, telefonní číslo, místo možného působení) paní Iloně Sovové (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Zprostředkuje vaše spojení s těmi, kteří se na nás s žádostmi o pomoc obracejí. Pokud se rozhodnete „dobrovolničit“ touto formou, informujeme příslušné katedry i jednotlivé vyučující, aby vám umožnili skloubit studium s dobrovolnickou činností.

Nemůžete-li se do dobrovolnické činnosti zapojit, případně netroufáte-li si na to, nic se neděje. Přesto můžete svou lidskou solidaritu a sounáležitost prokázat. Je třeba pamatovat na ohrožené nebo izolované  skupiny obyvatel. Jistě najdete způsob, jak jim udělat drobnou radost či jak jim pomoci. Ale ani to, že se budete v této době „jen“ chovat zodpovědně a ohleduplně, není málo.

Ať bude Vaše pomoc jakákoliv, velmi si jí vážím a oceňuji ji a děkuji vám za ni. Všem vám pak přeji, abyste byli zdrávi a těším se na osobní setkávání na půdě naší fakulty v lepších časech.

Jan Picek, děkan FP TUL