Přednáška prof. Hans Arne Nakrem

Srdečně Vás zveme dne 17. 10. 2017 od 10:40-12:15 na přednášku o geografii Norska a možnostech výzkumu severní Evropy s názvem: Exploring the Arctic islands of Svalbard - geology, geography and nature. Přednáška se uskuteční v angličtině.
Místo konání: Budova P (Komenského 314/2), učebna P100.

Leták

„Smrt si říká Tutter. Nacistický vrah ve službách Státní bezpečnosti a tajemství vypálené Ploštiny“

Severočeské muzeum v Liberci a katedra historie FP TU v Liberci si Vás dovolují pozvat na promínání dokumentárního filmu

Po promítání bude následovat diskuse s autorem scénáře Luďkem Navarou.

Kdy: 16. 8. 2017 v 16.30 h

Kde: Severočeské muzeum

Seminární místnost nese jméno prof. Zelinky

Na přelomu května a června proběhla v Hejnicích 52. česko-slovenská konference o kombinatorice a teorii grafů. Této konference se v minulosti pravidelně zúčastňoval náš kolega prof. Bohdan Zelinka, po němž jsme pojmenovali seminární místnost kateder matematiky. Připevnění Bohdanovy plaketky proběhlo v předvečer konference v neděli 28. května za účasti Bohdanových kolegů a přátel a předcházela mu hammersteinovská přednáška v podání děkana matfyzu prof. Jana Kratochvíla (více o profesoru Hammersteinovi a jeho přednáškách v závěru publikace Na slovíčko s Bohdanem). Milá byla účast Václava Kazdy z katedry fyziky, Bohdanova spolužáka z jedenáctiletky.

Více o konferenci (na jejíž organizaci se katedra podílela) na www.matfyz.cz/clanky/934-setkani-matematiku-v-hejnicich

Člověk a moc - politický vývoj a jeho dopad na nálady a chování obyvatelstva

XXVII. ročník semináře pro učitele dějepisu a občanské výchovy, historiky a archiváře

Česko-slovenské vztahy