• Typ studia:
  • Forma:
    Prezenční
  • Platnost od:
  • Standardní doba studia:
    3 roky
  • Maximální doba studia:
    7 let
  • Vyučovací jazyk:
    Čeština
  • Dosažený titul:
    Bakalář (Bc.)
  • Garant:
    Finěk Václav, doc. RNDr. Ph.D.

Média

Cíl studia

Hlavními cíli studia jsou: teoretické znalosti základních matematických disciplín (algebry a matematické analýzy),znalosti navazujících matematických disciplín (zejména teorie pravděpodobnosti, matematické statistiky a numerické matematiky), základní znalosti souvisejících vědních oborů (fyziky a chemie), pokročilými znalostmi a dovednostmi v oblasti informačních technologií, důkladné znalosti a dovednosti práce se softwarovými nástroji Matlab a R.

Profil absolventa

Absolvent studijního programu Matematika získá základní teoretické poznatky v hlavních matematických disciplínách, přehled o struktuře oboru a o návaznosti na další vědní obory (fyziku a chemii). Má pokročilé znalosti informačních technologií a umí programovat. Získaný teoretický základ také formuje abstraktní a kritické myšlení absolventa, jeho schopnosti tvůrčího řešení problémů a kultivuje jeho osobnost.

Obsahové zaměření

Uplatnění absolventa