O historii periodické soustavy prvků, její současnosti a co se v ní schovává

| Aktuality

Právě letos je to 150 let od objevení geniálního systému, který na první pohled odlišné prvky, spojuje. Na přednášce, která se uskuteční v úterý 19. 11. 2019 od 12:30 hodin v posluchárně C200 (budova C areálu TUL, Studentská 1203/5), se dozvíte, proč nemohla být periodická tabulka prvků vymyšlena dříve, že Mendělejev nebyl jediným chemikem, který se snažil seřadit prvky nejen podle abecedy, a že tento systém je stále aktuální i po 150 letech. Přednáška je určena pracovníkům v přírodovědných oborech, didaktikům i všem ostatním zájemcům, ať už z řad studentů (nejen učitelství) či veřejnosti. Přednáší RNDr. Luděk Míka, Ph.D. z Katedry učitelství a didaktiky chemie Přírodovědecké fakulty UK Praha. Srdečně zveme.

pozvánka