Konference - Vznik Československa a provincie Deutschböhmen

Dne . Umístěno v sekci: Co se děje na fakultě

Státní oblastní archiv v Litoměřicích a katedra historie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci si Vás dovolují u příležitosti 100. výročí vzniku Československa pozvat na dvoudenní konferenci Vznik Československa a provincie Deutschböhmen konanou 14. a 15. června 2018 v Liberci pod záštitou náměstka primátora statutárního města Liberce PhDr. Ivana Langra.

Konference se koná v budově P Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci, Komenského 2, 460 01 Liberec 1.

Program konference

Člověk a moc II – hospodářský a sociální vývoj a jeho dopad na nálady a chování obyvatelstva

Dne . Umístěno v sekci: Co se děje na fakultě

Katedra historie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TU v Liberci,  Vzdělávací nadace Jana Husa a Ústav pro studium totalitních režimů pod patronací Česko-slovenské komise historiků a za spolupráce s Národním archivem a Oblastní galerií Liberec Vás tímto srdečně zvou na XXVIII. ročník semináře pro učitele dějepisu a občanské výchovy, historiky a archiváře
Česko-slovenské vztahy
Slovensko-české vzťahy

Třídenní zasedání v prostorách Technické univerzity v Liberci se uskuteční ve dnech 22. - 24. srpna 2018.

Zrušené úřední hodiny na studijním oddělení

Dne . Umístěno v sekci: Zprávy pro studenty

4. - 5. 6. 2018              konání přijímacího řízení

29. 6. 2018                  konání slavnostních promocí
                                    (zrušené úřední hodiny se netýkají odevzdávání BP/DP, studenti mohou odevzdat v době od 9:00-14:00)

2. - 4. 7. 2018              zpracování přijímacího řízení, zasílání rozhodnutí

Prázdninový režim studijního oddělení od  9. 7. 2018 -  31. 8. 2018
Otevřeno pouze každé pondělí od 9:00 - 14:00 hodin. V nutných případech po písemné nebo telefonické domluvě i v jiný den
(sledujte čerpání dovolené studijních referentek).

3. - 7. 9. 2018               zápisy do 1. ročníků
od 10. 9. 2018              zápisy do vyšších ročníků (bude upřesněno na webu FP TUL)

Dne . Umístěno v sekci: Co se děje na fakultě

Katedra historie FP TU v Liberci ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou Vás tímto zvou dne 23. května 2018 v 16.30 hod. do Krajské vědecké knihovny v Liberci na přednášku Před sedmdesáti lety – převzetí monopolní moci Komunistickou stranou Československa v únoru 1948.

Přednášející: Prokop Tomek (Vojenský historický ústav Praha)

Pokyny pro odevzdání BP a DP (SZZ srpen 2018) do termínu 29. 6. 2018

Dne . Umístěno v sekci: Zprávy pro studenty

Originál BP/DP se odevzdává na studijním oddělení v budově G - Petra Kazdová a poté kopie na katedru (počet kopií a vazbu si určuje katedra na svých stránkách, v souladu s opatřením děkana 2/2016 se stanovuje počet kopií nejvýše 2;) do termínu 29. 6. 2018.

Úřední hodiny pro odevzdání BP/DP: po - pá 9.00 - 14.00 hodin (přestávka na oběd 11.15-12.00).

Studenti, kteří mají přerušené studium, se obrátí na studijní oddělení emailem nebo osobně (Petra Kazdová) a úvodní stránky jim budou vygenerovány.

S originál BP/DP odevzdáte:
1. navíc volně vytištěné prohlášení (s originál podpisem)
2. formulář - vložené údaje do STAGu
Student vkládá BP/DP do systému IS STAG v elektronické verzi, která musí být shodná s tištěnou verzí. Součástí elektronické verze musí být oskenované zadání.
3. potvrzení o převzetí závěrečné práce na studijním oddělení (souhlas vedoucího) - formulář ke stažení zde

CD se do originálu BP/DP nevkládá.

POZOR - vygenerované listy z IS STAGu musí být z roku 2018!

Kontrola indexu na studijním oddělení do 10. 8. 2018.

Pokyny pro zpracování BP/DP naleznete na stránkách https://www.fp.tul.cz/student/studium-na-fp/zaverecne-prace/pokyny