DĚTSKÝ KOUTEK TUL přijme chůvy z řad studentů a studentek

Požadujeme: kladný vztah k malým dětem a zkušenosti z práce s nimi, schopnost práce v týmu, spolehlivost, ochotu, časovou flexibilitu.
Nabízíme: příjemný kolektiv, krásnou a smysluplnou práci, odměna 100Kč za hodinu.
Nástup ihned nebo dle dohody. V případě zájmu zašlete obratem krátký životopis na adresu ilona.sovova@tul.cz, příp. volejte pro další informace na 724 027 718.

Podnikové plynárny u textilek v severních Čechách

prednaska Noskova plynarny 1 page 001Přednáška absolventky katedry historie FP TU v Liberci bude pojednávat o vzniku, vývoji a případně i zániku podnikových plynáren u severočeských textilních firem. Plynárny jako unikátní technické stavby sloužily primárně k osvětlení továrních areálů, ale mohly být využity i k napájení veřejného osvětlení, čímž mohly přispět ke zvýšení životního standardu místních obyvatel. Konkrétně budou přiblíženy osudy plynáren u firmy Johann Liebieg v Liberci a v jejích pobočkách ve Svárově a v Železném Brodu, dalším sledovaným objektem bude plynárna firmy Franz Schmitt v Českém Dubu.

Pořádá: Technická univerzita v Liberci ve spolupráci s KVK v Liberci 3. 5. 2017 v 16.30 hod.
v Krajské vědecké knihovně v Liberci, malý přednáškový sál, 4. patro

Jarní koncert a Výstava výtvarných prací

Tradičně zveme všechny příznivce na prezentaci semestrálních výtvarných prací a jarní koncert studentů Katedry primárního vzdělávání - v úterý 16. 5. 2017 od 16.30 hodin v budově G - aula, 3. patro (Univerzitní náměstí 1410/1, Liberec).

Pokyny pro odevzdání BP a DP (SZZ červen 2017) do termínu 3. 5. 2017

Originál BP/DP se odevzdává na studijním oddělení v budově G - Petra Kazdová a poté kopie na katedru (počet kopií si určuje katedra na svých stránkách, v souladu s opatřením děkana 2/2016 se stanovuje počet kopií nejvýše 2; kopie mohou být vázány v kroužkové vazbě) do termínu 3. 5. 2017.

Úřední hodiny pro odevzdání BP/DP: po - pá 9.00 - 14.00 hodin (přestávka na oběd 11.15-11.45).

Studenti, kteří mají přerušené studium, se obrátí na studijní oddělení emailem nebo osobně (Petra Kazdová) a úvodní stránky jim budou vygenerovány.

S originál BP/DP odevzdáte:
1. navíc volně vytištěné prohlášení (s originál podpisem)
2. formulář - vložené údaje do STAGu
Student vkládá BP/DP do systému IS STAG v elektronické verzi, která musí být shodná s tištěnou verzí. Součástí elektronické verze musí být oskenované zadání.
3. potvrzení o převzetí závěrečné práce na studijním oddělení (souhlas vedoucího) - formulář ke stažení zde

CD se do originálu BP/DP nevkládá.

POZOR - vygenerované listy z IS STAGu musí být z roku 2017!

Kontrola indexu na studijním oddělení do 22. 5. 2017.

Pokyny pro zpracování BP/DP naleznete na stránkách https://www.fp.tul.cz/student/studium-na-fp/zaverecne-prace/pokyny

Zpíváme v Lázních, přijďte si zazpívat s námi

Plakat finZpíváme v Lázních, přijďte si zazpívat s námi

26. dubna od 17 hodin, Art Café Lázně

Písně dle vašich přání z 60. – 90. let, pop, folk, country, rock, lidové, filmové
živý klavírní doprovod, texty promítané na plátno

TĚŠÍME SE NA VÁS

dobrovolníci Komorního sboru FP TUL, smíšeného pěveckého sboru U3V TUL, David Němec, klavír a Jana Konvalinková

Metafora − významný nástroj poznání, základní a kreativní součást jazyka

Katedra českého jazyka a literatury FP TUL zve všechny studenty a pedagogy na přednášku prof. dr hab. Krystyny Waszakowe (Instytut Języka Polskiego, Uniwersytet Warszawski) na téma

Metafora − významný nástroj poznání,
základní a kreativní součást jazyka

Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 4. května od 10:40 v budově P v učebně P100 a bude tlumočena do češtiny.

Zájemcům doporučujeme, aby se před přednáškou seznámili s publikací G. Lakoff − M. Johnson: Metafory, kterými žijeme.

DĚTSKÝ KOUTEK TUL přijme chůvy z řad studentů a studentek

Nástup ihned nebo dle dohody.

V případě zájmu zašlete obratem krátký životopis na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., příp. volejte pro další informace na 724 027 718.