Rozšiřující studium fyziky pro SŠ

Rozšiřující studium fyziky pro 2. stupeň ZŠ je studiem k rozšíření odborné kvalifikace pro získání způsobilosti vyučovat další předmět na druhém stupni základní školy. Studium je určeno pro pedagogické pracovníky, kteří již získali odbornou kvalifikaci učitele prvního stupně základní školy nebo učitele druhého stupně základní školy a chtějí si ji rozšířit o předmět fyzika na druhém stupni ZŠ.

Chcete se dozvědět spoustu zajímavého z fyziky pro ZŠ?
Chcete se naučit didaktické dovednosti a techniku experimentů pro výuku fyziky na ZŠ?

Fyzika není jen soubor nesouvisejících faktů, je to názor na svět kolem, pochopení jeho přírodních zákonů a souvislostí, metoda uvažování a poznávání.

Průvodce studiem

prof. Mgr. Jiří Erhart, Ph.D.

KFY

Konzultační hodiny:
po předchozí domluvě

„Kromě informací již uvedených na portále "Jsem prvák" mohu nové studenty seznámit s laboratořemi na katedře fyziky, naší činností v laboratořích a didaktickým vybavením pro výuku fyziky. Rád bych taky pohovořil o očekáváních a motivacích studentů připravujících se na učitelství fyziky.“

Co se naučíte?

Naučíme vás rozumět základním fyzikálním jevům a jejich zákonitostem, matematickému popisu a souvislostem. Kromě teoretických poznatků si osvojíte také techniku experimentů z fyziky pro demonstrace jevů i studentské laboratoře. Tématika kurzu pokrývá celý rozsah učiva fyziky pro ZŠ i různé didaktické metody, projektové vyučování a praxi ve škole.

Jak studium probíhá?

Studium probíhá ve čtyřech semestrech, přičemž výuka se koná v pátky (odpoledne od 14:20) a soboty (ráno od 8:50) . Součástí studia je také využití e-learningové podpory, konzultací a samostudia pomocí studijních materiálů. Hodinová dotace je 300 hodin prezenční výuky včetně 10 hodin pedagogické praxe.

Přijímací řízení pro akademický rok 2024/2025

Termín podání přihlášek: 15. 9 .2024

Podrobné informace k přijímacímu řízení jsou vyvěšovány na úřední desku.

Pro koho je studium určeno:

Studium je určeno pro pedagogické pracovníky, kteří již získali odbornou kvalifikaci:
• učitele všeobecně – vzdělávacích předmětů SŠ podle § 9 zákona 563/2004 Sb. a chtějí
získat způsobilost vyučovat další předmět na SŠ.