Rozšiřující studium matematiky pro SŠ

Rozšiřující studium matematiky pro SŠ je studiem k rozšíření odborné kvalifikace pro získání způsobilosti vyučovat další předmět na střední škole. Studium je určeno pro pedagogické pracovníky, kteří již získali odbornou kvalifikaci učitele střední školy chtějí si ji rozšířit o předmět matematika na SŠ. Studium není určeno pro pedagogické pracovníky, kteří si chtějí rozšířit odbornou kvalifikaci předmětu matematika z 2. stupně ZŠ na střední školy.

Chcete se dozvědět, jak zajímavě vyučovat matematiku na SŠ?
Chcete se naučit didaktické dovednosti a zásady moderní výuky matematiky na SŠ?

Matematika není jen soubor definic, vět a pouček. Je to až neuvěřitelně myšlenkově bohatý fenomén, který se neustále vyvíjí a přitom zároveň tvoří pevný základ pro exaktní i humanitní vědy.

Průvodce studiem

Co se naučíte?

Studium je zaměřeno jak na teoretické, tak na praktické aspekty výuky matematiky, řešení úloh a problémů, psaní matematických textů a používání geometrického softwaru. Rovněž zahrnuje různé didaktické metody, projektové vyučování a praxi ve škole.

Jak studium probíhá?

Studium probíhá kombinovanou formou ve čtyřech semestrech. Výuka se koná v pátky a soboty, od 8:50. Součástí studia je využití e-learningové podpory a samostudia pomocí studijních materiálů. Celková hodinová dotace činí 280 vyučovacích hodin, z toho 170 hodin prezenční výuky, 100 hodin distanční výuky (řízená samostatná práce studentů) a 10 hodin pedagogické praxe.

Přijímací řízení pro akademický rok 2024/2025

Přijímací zkouška: ne

Termín podání přihlášek : 15. 9 . 2024

Podrobné informace k přijímacímu řízení jsou vyvěšovány na úřední desku.

Obsah a forma přijímací zkoušky: písemný test obecných studijních předpokladů