Rozšiřující studium matematiky pro 2. stupeň ZŠ

Rozšiřující studium matematiky pro 2. stupeň ZŠ je studiem k rozšíření odborné kvalifikace pro získání způsobilosti vyučovat další předmět na druhém stupni základní školy. Studium je určeno pro pedagogické pracovníky, kteří již získali odbornou kvalifikaci učitele prvního stupně základní školy nebo učitele druhého stupně základní školy a chtějí si ji rozšířit o předmět matematika na druhém stupni ZŠ.

Chcete se dozvědět, jak zajímavě vyučovat matematiku na druhém stupni ZŠ?

Chcete se naučit didaktické dovednosti a zásady moderní výuky matematiky na ZŠ?

Matematika není jen soubor definic, vět a pouček. Je to až neuvěřitelně myšlenkově bohatý fenomén, který se neustále vyvíjí a přitom zároveň tvoří pevný základ pro exaktní i humanitní vědy.

Průvodce studiem

Co se naučíte?

Studium je zaměřeno jak na teoretické, tak na praktické aspekty výuky matematiky, řešení úloh a problémů, psaní matematických textů a používání geometrického softwaru. Rovněž zahrnuje různé didaktické metody, projektové vyučování a praxi ve škole.
Rozšiřující studium matematiky pro 2. stupeň základní školy hodnotím velmi kladně. Měla jsem možnost rozšířit si svou pedagogickou aprobaci. Výuka byla zaměřena na standardní oborové znalosti, ale velký prostor dostaly také moderní trendy výuky. Rovněž byl brán zřetel na pedagogickou praxi účastníků. Přístup vyučujících byl jednoznačně profesionální a zároveň individuální. Všichni vycházeli vstříc konkrétním potřebám účastníků studia. Velmi kladně hodnotím také možnost zapojit se již během studia do některých projektů fakulty a katedry matematiky. I dnes navštěvuji některé odborné semináře a přednášky pořádané katedrou. Všem se zájmem o matematiku mohu vřele doporučit.
Ing. Bc. Jaroslava Kopecká - absolventka 2019

Jak studium probíhá?

Studium probíhá kombinovanou formou ve čtyřech semestrech. Výuka se koná v pátky a soboty, od 8:50. Součástí studia je využití e-learningové podpory a samostudia pomocí studijních materiálů. Celková hodinová dotace činí 280 vyučovacích hodin, z toho 170 hodin prezenční výuky, 100 hodin distanční výuky (řízená samostatná práce studentů) a 10 hodin pedagogické praxe.

Přijímací řízení pro akademický rok 2024/2025

Přijímací zkouška: ne

Termín podání přihlášek : 15. 9 .2024

Podrobné informace k přijímacímu řízení jsou vyvěšovány na úřední desku.

Obsah a forma přijímací zkoušky: písemný test obecných studijních předpokladů