Zprávy pro studenty

Studentská soutěž odborných prací "Dačického dům"

V souvislosti s oslavami 25 let od zápisu města Kutná Hora na seznam kulturního dědictví UNESCO je městem vypsána Studentská soutěž odborných prací, která je určená studentům vysokých škol (nejlépe oborů historie, dějiny umění, ale i ostatní obory), jejímž tématem je rodný dům známého renesančního šlechtice a spisovatele Mikuláše Dačického, který po rozsáhlé rekonstrukci od roku 2016 funguje jako prezentační centrum českých památek UNESCO. Termín odevzdání prací je 30. 6. 2020. Další podrobnosti a pravidla soutěže "Dačického dům" naleznete zde a také v odkazech pod článkem.

pravidla

Dacickeho dum KH

Nový předmět na TUL

Počínaje zimním semestrem 2019/20 se podařilo dostat na půdu naší univerzity seminář s názvem Matematické problémy nematematiků. Seminář před několika lety vznikl na MFF UK, následně se rozšířil na FJFI ČVUT a nyní zamířil i k nám do Liberce. Jeho cílem je seznámit nejen studenty s nejrozmanitějšími aplikacemi matematiky, matematiku popularizovat před širší veřejností a tak se také pokusit odpovědět na důležitou otázku: „K čemu nám to může být dobré?“ Lepší představu o šíři záběru semináře získáte při pohledu na záznamy přednášek na YouTube. Více informací se dozvíte na stránkách KMD, na centrálním webu na ČVUT, nebo na facebooku. Seminář lze absolvovat (na UK, na ČVUT a nyní i na TUL) jako kreditově ohodnocený předmět a bude probíhat přímým přenosem ve středu od 17:30 do 19 hodin v G313. Termíny a témata jednotlivých přednášek pro ZS 2019/20 naleznete níže. Neváhejte a přihlaste se!

Přehled přednášek

Přijímací řízení do nově akreditovaných bakalářských studijních programů se zaměřením na vzdělávání pro ak. rok 2019/2020

FP TUL vyhlásila přijímací řízení do nově akreditovaných bakalářských studijních programů se zaměřením na vzdělávání pro ak. rok 2019/2020. Uzávěrka přihlášek do 31. 8. 2019.

Podmínky přijímacího řízení na akademický rok 2019/2020 pro nově akreditované bakalářské studijní programy

2. kolo přijímacího řízení 2019/20 v Bc. studiijních oborech a vypsaných kombinací oborů v NMgr. studijních programech

FP TUL vyhlásila 2. kolo přijímacího řízení pro bakalářské studijní obory Aplikovaná fyzika, Aplikovaná geografie, Český jazyk a literatura, Kulturněhistorická a muzeologická studia a navazující magisterské programy Učitelství pro 2. stupeň ZŠ a Učitelství pro SŠ (vypsané kombinace oborů). Uzávěrka přhlášek 31. 8. 2019.

Podrobnosti naleznete na úřední desce FP TUL.

Slavnostní promoce absolventů FP

Slavnostní promoce absolventů Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL se bude konat v úterý 11. 6. 2019 v aule budovy G ve 3. patře, Univerzitní náměstí 1410/1, Liberec. Pozvánka bude zveřejněna po ukončení všech státních závěrečných zkoušek. Žádáme všechny absolventy, aby se dostavili na studijní oddělení k vyřízení výstupních formalit.