Zprávy pro studenty

Rektor s kvestorem zodpoví vaše dotazy v online diskuzi - tento čtvrtek od 15.45 hodin na facebooku TUL

Doba je pohnutá, otázek je mnoho. Na řadu z nich najdete odpovědi na univerzitním webu v rubrice COVID-19/FAQ. Další dotazy můžete klást rektorovi a kvestorovi přímo v živém videopřenosu streamovaném na univerzitním facebooku.

Vedení univerzity do rubriky COVID-19/FAQ na webu www.tul.cz sepsalo odpovědi na často kladené dotazy: dokdy bude uzavřená univerzita, zda bude prodloužen letní semestr, jak to bude se státnicemi či zda je možné si koupit na TULce roušku s nanofiltrem (možné to není, viz FAQ) ad.

Pokračovat ve čtení

Obracíme se na studenty s prosbou o pomoc

Milé studentky, milí studenti,

dne 10. 3. 2020 prohlásil předseda vlády ČR Andrej Babiš, že studenti pedagogických fakult mají pomoci personálu zdravotnických zařízení zajistit práci s dětmi, které v současné době nemohou navštěvovat uzavřená školská zařízení. Asociace děkanů pedagogických fakult v ČR a tedy i já vnímáme tento apel jako důležitý a obracíme se proto na vás studenty s prosbou, abyste na bázi dobrovolnosti pomohli při hlídání dětí zdravotníků a dalších důležitých profesí přímo v místě jejich bydliště.  Tím by se minimalizoval kontakt dětí s širšími skupinami vrstevníků a lidí obecně a byla by do jisté míry kompenzována i vzdělávací a výchovná činnost, která jinak náleží škole.

Pokud byste byli ochotni tuto činnost vykonávat, pošlete, prosím, na sebe kontakt (jméno, telefonní číslo, místo možného působení) paní Kretschmerové (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) nebo paní Kazdové (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Tato Vaše aktivita bude zohledněna při plnění Vašich praktických předmětů.

S poděkováním za Vaši ochotu
Jan Picek, děkan FP TUL

FPTUL pomoc zdravotnikum

Ubytovací stipendium

Studenti, kteří pobírají ubytovací stipendium poprvé, si mohou vyzvednout rozhodnutí o přiznání stipendia na studijním oddělení v úředních hodinách.

PŘEDZÁPIS PŘEDMĚTŮ NA LS 2019/2020

25. 1. 2020 od 8:00 hod. do 15:59 hod. (pouze pro studenty FP).

od 26. 1. 2020 od 16:00 hod. do 23. 2. 2020 do 23:59 hod. (pro všechny studenty TUL).

Dozápisy a škrty předmětů na LS se neprovádí!

Od 24. 2. 2020 do 28. 2. 2020  studenti 1. ročníků FP TUL odevzdávají podepsané zápisové listy B LS 2019/2020. Zápisové listy se tisknou z IS STAGu.
Lze odevzdat osobně v úředních hodinách na studijním oddělení (i vhodit do schránky) nebo poslat podepsané emailem Vaší studijní referentce.

Děkanské volno pro studenty FP na den 2. 12. 2019

Na pondělí 2. 12. 2019 v době od 8:50 do 15:55 hodin vyhlašuje děkan Fakulty přírodovědně humanitní a pedagogické TUL děkanské volno pro studenty NAVAZUJÍCÍHO MAGISTERSKÉHO STUDIA V PREZENČNÍ FORMĚ: MATEMATIKA, CHEMIE, FYZIKA, INFORMATIKA, TĚLESNÁ VÝCHOVA A SPORT, UČITELSTVÍ PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY A UČITELSTVÍ PRO STŘEDNÍ ŠKOLY z důvodu umožnění účasti na Pedagogickém dnu.

vyhlášení

Studentská soutěž odborných prací "Dačického dům"

V souvislosti s oslavami 25 let od zápisu města Kutná Hora na seznam kulturního dědictví UNESCO je městem vypsána Studentská soutěž odborných prací, která je určená studentům vysokých škol (nejlépe oborů historie, dějiny umění, ale i ostatní obory), jejímž tématem je rodný dům známého renesančního šlechtice a spisovatele Mikuláše Dačického, který po rozsáhlé rekonstrukci od roku 2016 funguje jako prezentační centrum českých památek UNESCO. Termín odevzdání prací je 30. 6. 2020. Další podrobnosti a pravidla soutěže "Dačického dům" naleznete zde a také v odkazech pod článkem.

pravidla

Dacickeho dum KH