Naši absolventi

Absolventi naší fakulty - Klára Aycox | KPV

Na naší fakultě vystudovala učitelství pro 1. stupeň základní školy na katedře primárního vzdělávání, dnes její jméno otřásá českým literárním světem. Její prvotina, detektivní román s názvem Pech, se odehrává v Liberci a chválu na ni pějí nejen místní čtenáři. Co dělá teď? Píše další knihu?

Absolventi naší fakulty - Lukáš Michalík | KCL

Táhlo mě to jinam, dnes jsem ale za filologii rád

Lukáš Michalík měl vždy blízko ke sportu, především k fotbalu, který jako dítě hrával za Slovan Liberec. I dnes je sport jeho denním chlebem - pracuje jako sportovní redaktor ČRo Radiožurnál. Přestože od začátku mířil na žurnalistiku, z níž má magisterský titul, bakalářské studium absolvoval v oboru filologie na naší katedře českého jazyka a literatury. A rozhodně toho nelituje.

Absolventi naší fakulty - Dominik Rubáš | KGE+KFY

Děti jsou zvídavé, o sopkách je máme učit na sopkách

Dominik Rubáš je významnou osobností Liberecka a především Podještědí. Pracuje jako geolog v Geoparku Ralsko, je zastupitelem města Český Dub, věnuje se publikační činnosti a zároveň učí jak na základní škole, tak na naší fakultě. Ta je zároveň jeho alma mater - vystudoval u nás geografii a fyziku.

Absolventi naší fakulty - Tomáš Jerje | KFY+KAP

Během studia na FP jsem snil o létání

Tomáš Jerje vystudoval na naší fakultě fyziku a matematiku se zaměřením na vzdělávání a přestože měl učitelství fyziky vážně rád a získal z něj i doktorát (tento rým nebyl úmyslem), nakonec zvítězil jeho dětský sen. I když částečně učí pořád.

Absolventi naší fakulty - Tomáš Dohnal | KAP+KAJ

Chtěl jsem studovat i lyžovat, Liberec byl ideální místo

Tomáš Dohnal měl díky svému sportovnímu nadání možnost vystudovat matematiku v USA na University of New Mexico. Po maturitě ale jeho první kroky vedly na naší fakultu, konkrétně k matematice a angličtině...

Mgr. Lenka Lengyelová - učitelé z praxe o distanční výuce

Učitelka na malotřídní základní škole Světlá pod Ještědem, kde šestým rokem vyučuje ve všech ročnících (1. - 5. ročník): český jazyk v 5. třídě, naukové předměty a výchovy ve všech ročnících.  Škola má 37 žáků a dvě kmenové třídy.

Studovala na FP TUL, v červnu 2019 absolvovala program  Učitelství pro první stupeň.

Mgr. Martin Adamec - učitelé z praxe o distanční výuce

Vyzpovídali jsme našeho absolventa, Mgr. Martina Adamce, který na ZŠ Jabloňová učí dějepis, zeměpis, informatiku a přírodopis. Zajímalo nás, jak probíhá distanční výuka na základce a jaká v tom vidí negativa a pozitiva.