Skip to main content

Loga, šablony a software

Software a datová úložiště pro studenty a zaměstnance

G-suite - balík kancelářských programů a datové úložiště od Google

Výhodně pro ukládání vlastích dat, tvorbu poznámek a tabulek s automatickými zálohami a dostupností z kteréhokoliv počítače připojeného k internetu. Možnosti sdílení a společné tvorby dokumentů. Přihlášení ke službě je prostřednictvím školní adresy (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) a hesla.

Microsoft Office365

Balíček online nástrojů pro kancelářskou práci od Microsoft s možností sdílení dokumentů. Přihlášení ke službě je prostřednictvím školní adresy (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) a hesla.

Matlab

Technická univerzita v Liberci je vlastníkem Total Academic Headcount (TAH) licence pro MATLAB, Simulink a doplňkové produkty. Zaměstnanci fakulty, výzkumníci a studenti mohou tyto produkty používat pro výuku, výzkum a studium. Licence uživatelům umožňuje instalovat si produkty jak na počítače vlastněné univerzitou, tak na soukromé počítače, a to v neomezeném množství.

ABBYY Finereader 14

Zaměstnanci Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické mohou využít licence  ABBYY FineReader 14. Tento software slouží k práci s PDF dokumenty. Např.  převody PDF dokumentů a skenů na jiné formáty, úprava, komentování, porovnávání, slučování, rozdělování PDF... atd. V případě zájmu pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TIBCO Statistica

TIBCO Statistica je analytický software obsahující prostředky pro správu dat, jejich analýzu, vizualizaci a vývoj uživatelských aplikací. Poskytuje široký výběr základních i pokročilých technik speciálně vyvinutých pro oblasti Business Intelligence, Big Data, kontrolu kvality, výzkum a mnoha dalších.

Adobe creative cloud

Zaměstnanci FP TUL mohou získat přístup k serveru s nainstalovaným balíkem programů od Adobe. Počet přístupových licencí je omezený, proto budou přidělovány na základě oprávněných žádostí. Obracejte se na správce: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Altap Salamander

TU v Liberci zakoupila vzdělávací licenci souborového manažeru Altap Salamander. Program lze instalovat na všechny univerzitní počítače i na domácí či kolejní počítače studentů a zaměstnanců.

Další informace: http://liane.tul.cz/cz/Altap_Salamander

Veeam Backup

Veeam® Agent pro Microsoft Windows ZDARMA poskytuje jednoduché řešení pro zálohování serverů, počítačů a notebooků se systémem Windows. Díky produktu Veeam Agent pro Microsoft Windows ZDARMA můžete svůj počítač snadno zálohovat na externí pevný disk, do síťového úložiště NAS, služby pro sdílení nebo na úložiště záloh produktu Veeam Backup & Replication™. 

Pro zaměstnance FP TUL je k dispozici fakultní datové uložiště, kam je možné data zálohovat. Pro další informace kontaktujte správce: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Autodesk

Firma Autodesk poskytuje studentům a pedagogům téměř kompletní portfolio svých softwarových produktů zdarma. Řada těchto produktů je na naší univerzitě využívána ve výuce a studentských projektech. 

Sketch Engine

Sketch Engine je nástroj pro analýzu, správu a tvorbu velkých vzorků autentického jazyka zvaných textové korpusy. Obsažené funkce dokáží pracovat s korpusy čítajícími desítky miliard slov. K dispozici je přes 300 korpusů ve více než 90 jazycích a uživatelé si navíc mohou vytvářet i korpusy vlastní. Výsledky pak poskytují informace o tom, jak se jazyk používá v reálných situacích. Využití se neomezuje jen na lingvistiku, lexikografii a výuku jazyků, ale též na společenské vědy, kde je potřeba rychle analyzovat a porozumět velkému množství textových informací s pomocí extrakce klíčových slov.