Skip to main content

Aktuality

| Aktuality

KFY pořádá semináře pro ZŠ a SŠ

Katedra fyziky (KFY) v únoru uspořádala pro třídu 7.B ZŠ Vrchlického seminář o magnetech a jejich vlastnostech. KFY má připravené zážitkové semináře na tři různá témata z oboru fyziky, které by ráda nabídla základním a středním školám v Libereckém kraji.
| Aktuality

Chystáme letní příměstský tábor

V týdnu od 8. do 12. července 2024 proběhne oblíbený příměstský tábor pro děti od 7 do 12 let, který při FP TUL organizuje Oddělení pedagogické praxe (OPP). Tábor je přednostně určen dětem zaměstnanců Technické univerzity v Liberci a je zaměřen na poznávání Liberce a okolní přírody, zážitkové aktivity, tvoření, hry, naučné činnosti a výlety. 

Přihlaste své děti na náš příměstský tábor, postarají se o ně vyučující i studentky a studenti FP TUL. V ceně 2500 Kč je zahrnuto jídlo a pití na celý den, materiál pro tvoření, vstupy atd.

Přihlášky budou otevřené od 1. 3. 2024 na webu OPP.

| Zprávy pro studenty

SLAVNOSTNÍ PROMOCE 13. 2. 2024

Slavnostní promoce absolventů Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL se budou konat ve dnech 13. února 2024 v aule budovy G ve 3. patře (Univerzitní náměstí 1410/1, Liberec).
Pozvánka

| Aktuality

Katedra biologie a ekologie převezme unikátní výzkumy luk v Jizerských horách

Unikátní dlouhodobé výzkumy luk v Jizerských horách a v jedné lokalitě na Českolipsku převezme od zanikající liberecké pobočky Výzkumného ústavu rostlinné výroby (VÚRV) naše katedra biologie a ekologie (KBE). Tým pod vedením vedoucího katedry Viléma Pavlů, dosavadního vědeckého pracovníka VÚRV, bude pokračovat ve zkoumání toho, jaký způsob obhospodařování je pro diverzitu rostlin i kvalitu a výnos travní biomasy nejlepší. Z vědeckého hlediska jsou tyto výzkumy ceněné především pro své dlouhodobé trvání – některé z nich běží již několik desítek let. V případě pastevního experimentu v Betlémě, části Oldřichova v Hájích, se jedná dokonce o jeden z nejstarších výzkumů v Evropě.

| Co se děje na fakultě

Konference studentské vědecké a umělecké činnosti a SGS FP TUL

Ve středu 6. 3. 2024 od 8.45 hodin se uskuteční další ročník konference SVUČ a SGS FP TUL. Budou na ní prezentovány výsledky studentských výzkumů realizovaných v rámci projektů studentské vědecko-umělecké činnosti a obhajovány výsledky řešení projektů studentské grantové soutěže v roce 2023. Konference se koná v zasedací místnosti FP (SGS)  a posluchárně G401 (SVUČ).

program

 

| Zprávy pro studenty

Kontrola plnění studijních povinností studentů 1. ročníků za 1. semestr (15 kreditů) akademického roku 2023/2024

Příkaz děkana Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci č.1/2024

| Aktuality

Profesor Jan Rychlík převzal ocenění od slovenské prezidentky

Profesor Jan Rychlík z katedry historie převzal v neděli 13. ledna 2024 od slovenské prezidentky Zuzany Čaputové jedno z nejvyšších státních vyznamenání, a to Řád bílého dvojkříže III. třídy za rozvoj vztahů mezi Českem a Slovenskem. Ocenění bylo udělováno u příležitosti 31. výročí vzniku samostatného Slovenska a profesor Rychlík, který se věnuje mimojiné právě česko-slovenským vztahům a na toto téma vydal knihu Češi a Slováci ve 20. století, byl oceněn jako jedna z třiatřiceti osobností.

Pane profesore, gratulujeme!

Foto: ČTK

 

| Zprávy pro studenty

SLAVNOSTNÍ PROMOCE 13. 2. 2024

Slavnostní promoce absolventů Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL se budou konat ve dnech 13. února 2024 v aule budovy G ve 3. patře (Univerzitní náměstí 1410/1, Liberec).
Žádáme všechny absolventy, aby zasílali emailem na studijní oddělení (své studijní referentce) výstupní list a poplatek za šály platili přes e-shop.

| Aktuality

Únorové celodenní kurzy pro učitele a učitelky ZŠ a SŠ

Katedra geoinformatiky a didaktiky informatiky (KGD) vypsala na únor dva vzdělávací kurzy pro učitele a učitelky ZŠ a SŠ, především se zaměřením na geografii/zeměpis, vhodné jsou ale i pro vyučující občanské výchovy, společenských věd, dějepisu či informatiky.
Kurz Příběhové mapy: čtvrtek 1. února 2024, přihlašování do 26. ledna 2024
Kurz Role GIS v podpoře digitální kompetence žáka: čtvrtek 22. února 2024, přihlašování do 16. února 2024
Cena každého kurzu je 2700 korun. Bližší informace o nabízených kurzech najdete zde na webu KGD.

| Aktuality

Nové obory programu DVPP – výuka od února 2024

Chcete rozšířit své pedagogické vzdělání?
Podejte si přihlášku do nově akreditovaných programů dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP) se zahájením výuky v únoru 2024.
Přihlásit se můžete ke studiu programů Angličtina pro SŠ, Přírodopis pro 2. st. ZŠ a 1. stupeň ZŠ.

Termín pro podání přihlášek: 8. 2. 2024
Podrobnosti k dodatečnému přijímacímu řízení pro nové akreditace naleznete zde nebo na stránce Programy celoživotního vzdělávání.

Programy DVPP jsou určeny pedagogickým pracovníkům, kteří splňují potřebnou odbornou kvalifikaci.