Výsledky voleb do AS FP TUL

Volby do komory akademických pracovníků AS FP TUL a komory studentů AS FP TUL májí své zvolené kandidáty.

Výsledky voleb

První elektrinické volby do AS FP TUL

Dnes 25. 11. 2020 se konají první elektronické volby do akademického senátu naší fakulty. Hlasovat je možné PORTÁLU FP mezi 10. a 18. hodinou. Přihlásit se členky a členové akademické obce fakulty musí pomocí svého účtu do LIANE.

| COVID19

COVID19 - informace ze dne 21. 11. 2020

Na základě Usnesení vlády České republiky ze dne 20. listopadu 2020 je od 23. 11. 2020 prodloužen zákaz osobní přítomnost studentů na výuce při studiu na vysoké škole. Platí nadále výjimka zkoušení, účastní-li v jeden čas zkoušky 10 a méně osob, a dosud možných praxí v mateřských, základních a středních školách nebo školských zařízeních pro výkon ústavní a ochranné výchovy.

Od 25. 11. 2020 je navíc možná laboratorní, experimentální, umělecká a tělovýchovná výuka v posledním ročníku bakalářského nebo magisterského studijního programu za přítomnosti nejvýše 20 studentů, konání libovolných praxí (u externích subjektů) a jsou umožněny individuální konzultace (podrobnější znění usnesení je uvedeno níže).

Pozvánka na 239. zasedání AS FP TUL

V pátek dne 27. 11. 2020 se od 12.30 uskuteční zasedání fakultního akademického senátu. Materiály najdete tradičně na webu fakulty v sekci věnované akademickému senátu. Na programu je především schválení podmínek přijímacího řízení na následující akademický rok. Pan děkan také bude informovat o aktuální podobě úvah týkajících se změn struktury fakulty.

Jednání proběhne ONLINE (via Google Meet).

Kandidátní listina – volby AS FP TUL

Volební komise přijala v termínu 13 návrhů kandidátek a kandidátů do komory akademických pracovníků Akademického senátu Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL a 4 návrhy do komory studentů. Samotné volby se uskuteční 25. listopadu a poprvé v elektronické podobě.

Kandidátní listina

Pozvánka na 238. zasedání AS FP TUL

V pátek dne 30. 10. 2020 se od 9.00 uskuteční zasedání fakultního akademického senátu. Materiály najdete tradičně na webu fakulty v sekci věnované akademickému senátu. Na programu je rozšíření akreditace studijního programu Učitelství pro SŠ a 2. st. ZŠ o další dvě specializace. Senát ale bude především schvalovat úpravu dvou dokumentů ovlivňujících jeho fungování. Revize jednacího řádu by měla umožnit online jednání i bez speciálního zákona (jehož účinnost končí 31. 12. 2020). Impulsem pro změnu formy voleb na elektronickou byl obdobný.

Jednání proběhne ONLINE (via Google Meet).

| Zprávy pro studenty

Příkaz děkana 3/2020 z 1. 10. 2020

Na základě článku 7, odst. 4, písm. a) Studijního a zkušebního řádu Technické univerzity v Liberci a Opatření rektora Technické univerzity v Liberci ke snížení hranice kreditů pro zápis studentů po prvním roce studia do dalšího akademického rok ze dne 1. 10. 2020 snižuji hranici kreditů pro zápis studentů po prvním roce studia do dalšího akademického roku na 35. Tento příkaz nabývá účinnosti dnem jeho podpisu děkanem a je vydáván pro zápis do akademického roku 2020/21.

Příkaz děkana 3/2020

Změna termínů voleb do AS FP TUL

Na svém mimořádném zasedání rozhodl akademický senát fakulty o:

• posunutí termínu pro podávání návrhů kandidátek a kandidátů do 12. 11. 2020 do 15.00;
  • stanovení nového termínu voleb
    • na 24. 11. 2020 od 9.30 do 11.00 na budově G a od 11.45 do 13.15 na budově P a 25. 11. 2020 od 9.30 do 11.00 na budově P a od 11.45 do 13.15 na budově G v případě prezenční formy voleb,
    • na 25. 11. 2020 mezi 10. a 18. hodinou v případě elektronické formy voleb

O formě voleb rozhodne podle aktuální situace volební komise svým usnesením. Vzhledem k tomu, že došlo k posunutí termínu podávání návrhů, tak všechny doposud podané nárvhy zůstávají platné. Návrhy je možné zasílat elektronicky dr. Břehovskému nebo dr. Vernyikovi.

návrh kandidátky/kandidáta původní vyhlášení voleb

Pozvánka na mimořádné 237. zasedání AS FP TUL

Ve středu dne 14. 10. 2020 se od 16.00 uskuteční prostřednictvím nástroje Google Meet mimořádné zasedání fakultního akademického senátu. Materiály najdete tradičně na webu fakulty v sekci věnované akademickému senátu. Jednání je svoláno mimořádně z důvodu posunutí termínů týkajících se voleb v důsledku opatření vydaných vládou. Do místnosti je třeba se připojit pomocí školního Google účtu, aby došlo k jednoznačné identifikaci a ověření osoby.

| Naši absolventi

Absolventi naší fakulty - Tomáš Jerje | KFY+KAP

Během studia na FP jsem snil o létání

Tomáš Jerje vystudoval na naší fakultě fyziku a matematiku se zaměřením na vzdělávání a přestože měl učitelství fyziky vážně rád a získal z něj i doktorát (tento rým nebyl úmyslem), nakonec zvítězil jeho dětský sen. I když částečně učí pořád.