Aktuality

Jak na prodloužení platnosti průkazů bez revalidační známky od 1. 9. 2024 - aplikace Alive App

Vážené studentky, vážení studenti,

studijní oddělení bude v pondělí 22. 7. 2024 uzavřeno z důvodu výpadku celé sítě a systémů elektronické pošty.

| Aktuality

Léto a s ním již dovolené si plno z nás vychutnává plnými doušky a zdálo by se, že chodby a učebny naší univerzity utichly a zejí prázdnotou. Opak je pravdou! Právě toto pondělí se rozběhl na plné obrátky "Příměšťák s TULkou", na kterém tráví svůj prázdninový čas 33 dětí zaměstnanců Technické univerzity v Liberci. Program letos mají opravdu nabitý, zaměřený nejen na poznávání okolní jizerskohorské přírody, pohyb a hry. Děti se mohou těšit i na návštěvu liberecké radnice za přítomnosti pana primátora, výlet na Ekofarmu v Oldřichově v Hájích, exkurzi v Severočeském muzeu či výstup na rozhlednu Královku nad Bedřichovem. Věříme, že si týden všichni společně užijeme a počasí nám bude přát!

Za tým lektorů Helena Picková, Eva Fárková

| Aktuality

Výstava České mozky léčí svět v Národním technickém muzeu představuje inovativní české postupy v oblasti veterinární péče, farmacie, chirurgie, protetiky, nanotechnologií, lázeňské péče a také v oblasti bádání a předávání informací. Právě do části věnované nanotechnologiím přispělo naše oddělení bioinženýrství na katedře chemie svým demonstračním zařízením na elektrické zvlákňování nanovláken a spoustou vzorků nanovlákenných materiálů, které lze inovativním způsobem využít ve zdravotnictví.

Výstava je k vidění do 12. ledna 2025

| Zprávy pro studenty

Slavnostní promoce absolventů a absolventek Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci se konají 2. 7. 2024 a 3. 7. 2024
v aule budovy G ve 3. patře, Univerzitní náměstí 1410/1, Liberec

| Aktuality

Profesor David Lukáš spolu se svými kolegy převzal v pondělí 17. června 2024 na zámku v Lužanech u Plzně Cenu Josefa Hlávky za vědeckou literaturu za knihu Nanovlákna. Ta vyšla v roce 2023 v nakladatelství Academia. Cenu Josefa Hlávky uděluje každoročně Nadace Český literární fond společně s Nadáním Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových.

Na knize se pod vedením prof. Lukáše podílel kolektiv spoluautorů: MUDr. Ladislav Dzan, Ph.D., MDDr. Štěpánka Dzanová, RNDr. Věra Hedvičáková, Ph.D., doc. Ing. Věra Jenčová, Ph.D., doc. Ing. Eva Kuželová Košťáková, Ph.D., Ing. Maxim Lisnenko, Ing. David Svoboda, Mgr. Michal Trčka, Ph.D., a doc. Ing. Jan Valtera, Ph.D.

Gratulujeme!

| Aktuality

V rámci kreditové mobility Erasmus na naši fakultu přijeli v letním semestru 2024 na týdenní výukové mobility dva vzácní hosté z americké University of Maine at Augusta (UMA), se kterou TUL spolupracuje již od roku 2006 – rektorka UMA prof. Jenifer Cushman a Tim Surrette, didaktik elementární matematiky a geometrie.

Tyto dvě mobility navazují na dosavadních 7 mobilit mezi UMA a TUL, z nichž první se uskutečnila v roce 2016, kdy nás navštívila profesorka psychologie Magdalena Linhardt.

Vážené studentky, vážení studenti,

během léta Vám bude studijní oddělení k dispozici každé pondělí od 10:00 - 12:00 hodin. V případě nutnosti pošlete email.
Sledujte webové stránky, která studijní referentka bude přítomna.

Přejeme Vám krásné a slunečné léto!

| Aktuality

FP TUL se zúčastní konference hnutí Otevřeno "Jak se dělají inovace ve vzdělávání učitelů?". Jedním z hlavních témat bude inovace státních závěrečných zkoušek, které budou prezentovat zástupci naší katedry pedagogiky a psychologie (KPP)

Tomáš Kasper a Jitka Novotová z KPP budou prezentovat výsledky projektu "K nové státnici jen s pedagogickou přípravou", který se zabývá inovací státních závěrečných zkoušek na FP TUL. "Od roku 2023 úspěšně pracujeme na projektu, který posouvá naši přípravu studentů v bakalářském stupni směrem k praktické učitelské praxi," uvádějí.

| Aktuality

Ve dnech 20. a 21. června 2024 se uskuteční mezinárodní konference "Svět ve škole aneb studijní cesty jako součást vzdělávání – Proměny pedagogického vědění, školního kurikula a profesního rozvoje učitelů a učitelek", kterou pořádá katedra pedagogiky ve spolupráci s Národním pedagogickým muzeem a knihovnou J. A. Komenského (NPMK) v Praze, Akademií věd ČR, Univerzitou Palackého v Olomouci (UPOL), Univerzitou Karlovou (UK) a zahraničními univerzitami.