Konference
Úplně nový dějepis?
Historické vzdělávání a vzdělávání budoucích učitelů a učitelek dějepisu prochází významnou proměnou. Veřejná debata je rámována na straně jedné velkou revizí RVP a na straně druhé reformou profesního vzdělávání budoucích učitelů. V rámci konference se pokusíme tyto posuny reflektovat.
Náplní konference budou panelové diskuse, přednášky a tematické workshopy.
Pořádá Asociace pro didaktiku dějepisu, z. s., ve spolupráci s Ústavem pro soudobé dějiny AV ČR, v. v. i., katedrou historie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci, Filozofickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci a Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy.
Česko-slovenské vztahy
XXXIII. ročník se uskuteční 19. – 21. srpna 2024
Technická univerzita Liberec, budova G, Univerzitní nám. 1410/1, Liberec
Pořádá katedra historie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci, Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, v. v. i., Vzdělávací nadace Jana Husa, Historický ústav AV ČR, v. v. i. a Krajská vědecká knihovna v Liberci
pod patronací Česko-slovenské komise historiků a záštitou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty a náměstka primátora statutárního města Liberec Ivana Langra.
Propria a apelativa – aktuální otázky III mezinárodní jazykovědná konference
Ekologie travního porostu
Didaktická konference Dějepis. Dějepis? Dějepis!!!
Konferenci pořádá Asociace pro didaktiku dějepisu, z. s. s podporou Katedry historie Filozofické fakulty Palackého Univerzity v Olomouci a Katedry historie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci
Inovace ve vzdělávání | Liberec 2023
Konference Jak se dělají inovace ve vzdělávání učitelů? je dvoudenní, přičemž každý den je zaměřený na konkrétní téma. První den nese podtitul Změny v primárním vzdělávání žáků i jejich učitelů a hlavní část programu tvoří dva kulaté stoly. Druhý den proběhne Závěrečná konference II. ročníku Otevřené výzvy – projektů zaměřených na inovace ve vzdělávání učitelů, součástí konference bude i posterová sekce a networking.
Konference se koná pod záštitou děkana Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické prof. RNDr. Jana Picka, CSc.
Organizuje ji hnutí Otevřeno a Katedra primárního vzdělávání FP TUL u příležitosti 30. výročí založení katedry.
DigiGeo | Liberec 2023
Digitální kompetence se s malou revizí RVP stala další z klíčových kompetencí našeho národního kurikula. I právě připravovaná velká revize ponechá požadavek na budování této kompetence jako složku prolínající se všemi školními předměty.
První ročník konference
-
Vám představí téma digitální kompetence v kontextu českého kurikula.
-
Vám ukáže řadu příkladů dobré pedagogické praxe.
-
Vám nabídne praktické workshopy.
-
Vám umožní setkat se s kolegyněmi a kolegy z praxe i s odborníky z FP TUL.
Přijeďte do Liberce strávit den v kruhu pedagogů základních a středních škol, odborníků na vzdělávání z Technické univerzity v Liberci a dalších zajímavých hostů. Přijeďte si vyměnit své zkušenosti, obnovit dřívější kolegiální kontakty, načerpat novou energii a nápady.
Škola a výchova v době válečných útrap, socioekonomických a environmentálních krizí
Konference Dítě v časech nouze a naděje. Překonávání válečných útrap, epidemií a sociálních, psychických i tělesných handicapů dětí a mládeže tematizuje problémy výchovy a vzdělávání v době politických a sociálně environmentálních a migračních krizí. „Pandemická koronavirová krize a válečné události na Ukrajině radikálně a rychle prověřily naše jistoty ohledně úspěšného a stabilního sjednocování Evropy, ohledně našich schopností vzájemného naslouchání, poznávání a překonávání mnohých výrazných odlišností a rozporů, daných hospodářsky, kulturně, historicky. Ukázalo se prakticky „přes noc“, jak křehká je stabilita a mír, jak zranitelná je demokracie a jak nutné je hodnoty otevřenosti, humanity, pomoci, sounáležitosti chránit a podporovat v 21. století.“, sděluje Tomáš Kasper z katedry pedagogiky a psychologie. Ta spolupořádá konferenci ve spolupráci s Národním pedagogickým muzeem a knihovnou J.A. Komenského v Praze (NPMK), Univerzitou Karlovou v Praze, Historickým ústavem Akademie věd ČR a univerzitou v Curychu a Drážďanech. Konferenci podpořilo MŠMT a Česko-německý fond budoucnosti. V NPMK budou ve dnech 19.a20. června diskutovat zástupkyně a zástupci z čtrnácti evropských zemí, včetně Ukrajiny.