Co se děje na fakultě

| Co se děje na fakultě

Ocenění pedagogů za výjimečný počin

Shromáždění akademické obce naší fakulty, které proběhlo ve středu 30. 11. večer, se kvůli covidové pauze konalo poprvé od listopadu roku 2019. Tehdy bylo na programu představení kandidáta na děkana, prof. Jan Picek tak zahájil své druhé děkanské období. Těžkosti a výzvy spojené s pandemií děkan připomenul ve svém projevu a byly zmíněny i v diskusi.

| Co se děje na fakultě

Inspirace z Islandu

V červenci letošního roku se doc. Zágoršek a dr. Drápela z katedry geografie zúčastnili kurzu Geocamp Iceland, který pořádá stejnojmenná organizace na Islandu. Cílem kurzu je další vzdělávání učitelů zeměpisu, a to pomocí aktivit v terénu. Kurz je akreditován americkým National Council for Geographic Education, což garantuje jeho vysokou odbornou kvalitu a zajišťuje jeho oblíbenost mezi americkými učiteli.

| Co se děje na fakultě

Setkání akademické obce FP TUL

Děkan Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL prof. RNDr. Jan Picek, CSc. a předseda Akademického senátu FP TUL Mgr. Martin Slavík, Ph.D., si Vás dovolují pozvat na diskusní setkání akademické obce FP TUL, které se uskuteční ve středu 30. listopadu 2022 od 16:10 hodin v Aule budovy G areálu TUL (Univerzitní náměstí 1410/1, Liberec).

| Co se děje na fakultě

English Christmas Concert IV

V úterý 29. 11. 2022 od 19 hodin se v Kostele sv. Antonína Velikého v Liberci (Kostelní 9, Liberec) uskuteční v pořadí již čtvrtý koncert v duchu anglických vánočních tradic nazvaný Ve světle svíček. Jde o unikátní propojení tradice z Anglie, zpěvu anglických koled s betlémským příběhem v češtině i angličtině, podbarvený nádherným zvukem trubky a varhan.

| Co se děje na fakultě

Dokument Strážci paměti

Zveme vás na promítání dokumentu Strážci paměti o ruském sdružení Memorial, jež letos získalo Nobelovu cenu za mír. Promítání proběhne ve středu 23. 11. 2022 od 18.00 hodin v KVK Liberec (Rumjancevova 1362/1, Liberec I) jako doprovodný program výstavy Sandarmoch. Po promítnání následuje diskuze o aktuální situaci v Rusku.

| Co se děje na fakultě

Katedra historie zve na zajímavé akce

Katedra historie FP TUL v tomto týdnu pořádá několik poučných a zajímavých akcí, na které si vás i my dovolujeme pozvat. V úterý  15. 11. 2022 od 14.20 hodin v učebně P203 (Komenského 413, Liberec) se uskuteční Dějepis pro pamětníky - prezentace projektu TAČR, zaměřeného na specifika distančního vzdělávání seniorů v historických vědách v online prostředí. Přednáší doc. PhDr. Martin Jemelka, Ph.D. Více informací naleznete níže.

| Co se děje na fakultě

V Jizerkách se konala minikonference Chantransia

Letošní 32. ročník studentské konference Chantransia konané ve dnech 20. - 23. 10. 2022 v Josefově Dole provázela rekordní účast (45 lidí, převážně VŠ studentů, akademiků i lidí z praxe a středoškolských studentů) a podle zpětné vazby i velká spokojenost. Tato konference je zaměřená na všechny aspekty studia sinic a řas, je otevřená všem "duchem mladým" nadšencům této problematiky, snaží se odlišit od klasického formátu podobných akcí a zakládá si na své neformálnosti.

| Co se děje na fakultě

Nová kniha jako výsledek mezikatederní spolupráce

Ve středu 19. 10. ovládli prostor Studentského klubu v suterénu budovy P místo studentů akademičtí pracovníci naší fakulty včetně pana děkana a paní proděkanek, aby společně "pokřtili" novou knihu. Publikace vznikla jako výsledek široké mezikatederní spolupráce našich zaměstnanců a dalších spoluautorů zejména z německojazyčných zemí Evropy, ale také např. z africké Keni.

| Co se děje na fakultě

KVANTITA VS. KVALITA: Jaká je budoucnost pedagogických praxí v ČR?

Zveme vás na panelovou diskuzi o pedagogických praxích! Vůbec první akce hnutí Otevřeno na liberecké univerzitě se uskuteční ve středu 19. října 2022 od 17 hodin v posluchárně P100 (Komenského 314/2, Liberec) i díky významné podpoře FP TUL. V diskuzi se zaměříme na aktuální podobu pedagogických praxí, a hlavně pak na změny, které se v blízké budoucnosti v návaznosti na Reformu přípravy učitelů uskuteční. 

| Co se děje na fakultě

Rovné příležitosti

ZMĚNA! Přednáška se z důvodu nemoci přesouvá na úterý 25. října 2022 od 12.30 hodin v Aule.

V úterý 11. 10. 2022 od 12:30 hodin se koná v Aule TUL (Univerzitní nám. 1410/1, Liberec) přednáška na téma Rovné příležitosti, kterou přednese Ing. Petr Pavlík, Ph.D., ombudsman – ochránce práv studentů a zaměstnanců TUL.

kontakt

Technická univerzita v Liberci,
Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická

Děkanát fakulty:
Univerzitní náměstí 1410/1
460 17, Liberec 1
Telefon: +420 48 535 2815

Korespondenční adresa:
Studentská 1402/2, 46117, Liberec 1

IČ: 46747885 | DIČ: CZ46747885

Adresy pracovišť

© Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická na Technické univerzitě v Liberci