Studium pedagogiky pro učitele 2. stupně ZŠ a SŠ

Vzdělávací program je určený absolventům vysokých škol s nepedagogickým zaměřením, kteří chtějí získat kvalifikaci potřebnou k výkonu povolání učitele 2. stupně základní školy nebo učitele střední školy. V průběhu studia si studující osvojují vědomosti a dovednosti z oblasti psychologie, pedagogiky a didaktiky, které jsou nezbytné pro plánování, realizaci a zhodnocení výuky. Nedílnou součástí studia je řízená praxe, která zahrnuje nejen individuální reflexi s provádějícím učitelem, ale také skupinovou reflexi pod vedení didaktika.

Baví Vás práce s dětmi a mládeží a chcete rozvíjet jejich potenciál?

Máte vysokoškolské vzdělání nepedagogického zaměření a chcete získat kvalifikaci učitele 2. stupně ZŠ a SŠ?

Chcete se naučit, jak efektivně plánovat a realizovat výuku?

Vážení uchazeči o studium, pokud máte vysokoškolské vzdělání a hledáte další možnosti uplatnění jako učitelé na 2. stupni základní školy nebo střední školy, je náš vzdělávací program přesně pro Vás. Je založen na vyvážené kombinaci teoretické výuky a praxe, což Vám umožní nejen získat nové znalosti a dovednosti, ale také je okamžitě aplikovat v reálném učitelském prostředí. Těšíme se na možnost, že Vás přivítáme mezi našimi studujícími a společně budeme budovat Vaši profesní budoucnost.

Ing. et. Mgr. Kateřina Majdiaková Ph.D.

Průvodce studiem

Ing. et Mgr. Kateřina Majdiaková, Ph.D.

tel. 485 352 610

Co se naučíte?

Během dvouletého studia si osvojíte kompetence, které jsou nezbytné pro plánování, realizaci a reflexi výuky. Naučíte se stanovit cíle vyučování a naplánovat vyučovací hodinu tak, abyste byli schopni těchto cílů dosáhnout. Seznámíte se s různými vyučovacími metodami a organizačními formami výuky. Budete umět zhodnotit průběh výuky a výsledky svých žáků.

Studium se mi líbilo. Byly vyváženy praktické a teoretické semináře. Poznatky a informace mi pomohly při adaptaci na novou profesi. V neposlední řadě jsem díky studiu poznal hodně zajímavých a inspirativních lidí.

Ing. Michal Procházka, absolvent

Jak studium probíhá?

Studium je realizováno formou kombinace prezenční výuky (150 hodin), reflektované praxe (150 hodin) a samostudia. Výuka probíhá po dobu čtyř semestrů (2 roky). Prezenční výuka se koná v sobotu většinou dvakrát za měsíc v prostorách Technické univerzity v Liberci. V rámci studia absolvují studující řízenou praxi, která je doprovázena individuální a skupinou reflexí pod vedením cvičného učitele a zkušeného didaktika. Studující, kteří již pracují jako učitelé, mají možnost absolvovat část praxe na své škole. Ke stěžejním předmětům jsou k dispozici studijní materiály, které jsou studujícím dostupné v e-learningu.

Přijímací řízení pro akademický rok 2024/2025

Termín podání přihlášek : 30. 6 .2024

Podrobné informace k přijímacímu řízení jsou vyvěšovány na úřední desku.

Podmínky přijetí:

Podmínkou přijetí ke studiu je ukončené vysokoškolské studium akreditovaného magisterského studijního programu. Přednostně budou přijímáni uchazeči, kteří jsou zaměstnáni jako pedagogičtí pracovníci. V rámci přijímacího řízení bude přihlíženo k charakteru absolvovaného vysokoškolského studia, které musí odpovídat charakteru některého z všeobecně-vzdělávacích nebo odborných předmětů vyučovaných na 2. stupni ZŠ nebo SŠ.

Poplatky a cena studia:

Přijímací poplatek: 600 Kč