Konference didinfo 2020

Ve dnech 12. - 14. 2. 2020 proběhla na FP TUL Mezinárodní konference Didinfo, primárně určená pro didaktiky informatiky, své místo si zde však našli i středoškolští učitelé či zástupci státních institucí zabývajících se vzděláváním. I letos byla konference zahájena zdravicí pana děkana prof. Jana Picka a předsedkyně programového výboru doc. Jarmily Škrinárové. Konferenci pak otvíral netradiční příspěvek s názvem Je v zeměpise digitální gramotnost nebo informatika?

didinfo obr4

Řada příspěvků se týkala materiálů, které vznikají v rámci projektu Podpora rozvíjení informatického myšlení. Kromě klasických půlhodinových přednášek přibyly letos i delší workshopy. Účastníci měli možnost sdílet zkušenosti a výsledky z pedagogického výzkumu zaměřeného na vzdělávací oblasti ICT a informatika, prostor byl i pro diskuse k aktuálním otázkám, trendům či výukovým metodám. Věříme, že se dobře povedlo propojit akademické prostředí s pedagogickou praxí. Velké dík patří Mgr. Janu Berkimu, Ph.D. z KAP za organizaci a hladký průběh této, informatiky oblíbené, konference.

didinfo2020 obr2    didinfo2020 obr1