Matematická teorie hudby

V posledním předvánočním týdnu Vás srdečně zveme na přednášku Matematická teorie hudby, která se bude konat ve středu 18. 12. 2019 od 17.30 hodin v posluchárně G313 (Univerzitní nám. 1410/1) v rámci předmětu Matematické problémy nematematiků. Již Pythagorejci ve starověkém Řecku sestavili první hudební systém odvozený z matematických výpočtů, definovali oktávu a další intervaly, tento hudební systém platí dodnes. Na této nevšední přednášce se mj. dozvíte, zda musí hudebník být také matematikem, jak vypadají skladby matematiků, nebo - proč by skladby nemohl rovnou skládat počítač? Probereme také, hlavně pomocí praktických ukázek, i další zajímavé souvislosti matemaiky a hudby. Přednáší Bc. Petr Koronthály, DiS., absolvent MFF UK a Pražské konzervatoře.

pozvánka

MPN pic logo small