Od zlomků k modelům a zase zpět

Chete znát odpovědi na otázky typu: Dokážeme vidět do budoucnosti?, Jaké budeme mít výdaje?, Jak ocenit riziko? Pak přijďte ve středu 20. 4. 2022 od 17:30 hodin do posluchárny G312 (Univerzitní nám. 1410/1, Liberec), kde bude promítán on-line stream další přednášky cyklu Matematické problémy nematematiků, tentokrát s názvem Od zlomků k modelům a zase zpět. Přednáší Jan Kuřátko z pojišťovny Allianz.

Ať už vědomě či ne, všichni plánujeme své jednání. Rozhodujeme se, co je snadnější, výhodnější, rizikovější, co odpovídá více našim přáním a cílům. Na přednášce si ukážeme, jakým způsobem můžeme modelovat očekávané počty škod a jejich výši. Jak s informací z ukázaného modelu naložit při plánování a jaká jsou jeho úskalí. S trochou statistiky vytvoříme nástroj, kterým se pokusíme přepovědět budoucnost.

Přednášející Jan Kuřátko vystudoval obor Numerická a výpočtová matematika na MFF UK, kde získal i doktorát. Od r. 2018 pracuje v pojišťovně Allianz a zabývá se cenotvorbou.

YT stream přednášky
Web semináře MPN