Pavel Novotný - Magnesia Litera

Pavel Novotný z katedry německého jazyka získal za svou sbírku Zápisky z garsonky cenu Magnesia Litera v kategorii poezie!

Srdečně gratulujeme!

Dr.phil.habil. Pavel Novotný, Ph.D. (*1976) se narodil v LIberci. V letech 1997-2001 studoval na Fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL učitelství pro 2. stupeň ZŠ se zaměřením na německý a český jazyk. Dnes je na fakultě vedoucím Katedry německého jazyka. Je autorem řady básnických sbírek, například „Sběr“, „Mraky“ či „Havarijní řád“ a společně s Helenou Skalickou prózy „A to si pak můžeš řikat, co chceš“. Jeho celoživotní tvůrčí projekt tvoří „Tramvestie“ – nekonečný soubor zvukových a textových záznamů, jež mapují jízdu tramvají mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. Vytvořil řadu radiofonických kompozic pro ČRo3 Vltava, jeho kompozice „Vesmír“ získala v roce 2010 Národní cenu Prix Bohemia Radio. V německých nakladatelstvích vydal vědecké publikace k literární montáži a  možnostech akustické literatury. Přeložil například básnický cyklus „Zánik Titaniku“ Hanse Magnuse Enzensbergera, společně s Nikolou Mizerovou sestavil a přeložil antologii legendární „Wiener Gruppe“.