Skip to main content
Chantransia 2022

V Jizerkách se konala minikonference Chantransia

| Co se děje na fakultě

Letošní 32. ročník studentské konference Chantransia konané ve dnech 20. - 23. 10. 2022 v Josefově Dole provázela rekordní účast (45 lidí, převážně VŠ studentů, akademiků i lidí z praxe a středoškolských studentů) a podle zpětné vazby i velká spokojenost. Tato konference je zaměřená na všechny aspekty studia sinic a řas, je otevřená všem "duchem mladým" nadšencům této problematiky, snaží se odlišit od klasického formátu podobných akcí a zakládá si na své neformálnosti.

Kromě kvalitních odborných příspěvků a terénní algologické exkurze po Jizerkách s návazným mikroskopickým praktikem zaměřeným na diverzitu místních sinic a řas také nabídla bohatý společenský program - kuloárové debaty, hudební večery s kytarou a zpěvem, hraní deskovek, saunování, možnost přespání v tee-pee i koncert (více zde: https://chantransia.webnode.cz/program/).

Penzion Potkávárna u Havrana se ukázal být skvělou volbou pro akci tohoto formátu a s místní rodinou provozních byla skvělá domluva. Konferenci finančně podpořily FP TU v Liberci a Česká algologická společnost  (https://cas457.webnode.cz). Příští ročník připadl na MUNI do Brna.

Více o zaměření i programu konference se dočtete zde: https://chantransia.webnode.cz/o-chantransii/

IMG 20221024 WA0004 2

20221022 110545