Workshop "Říšská župa Sudety"

| Co se děje na fakultě

V rámci řešení SGS FP TUL "Místa paměti" - po stopách bývalých libereckých spoluobčanů se v Liberci a Hejnicích ve dnech 4. - 6. 11. 2021 uskuteční workshop spojený s pokládáním dalších "Stolpersteine" - kamenů zmizelých.

Součástí workshopu jsou dále zajímavé přednášky a vystoupení postihující nejen osudy židovských rodin - v Liberci např. rodina právníka Gustava Glaessnera, v Hejnicích rodina Kaufmannových a další. V rámci akce proběhne i vernisáž výstavy "Počátky teroru" (o ní píšeme v samostatném článku). Workshop pořádají katedra historie FP TUL ve spolupráci s Židovskou obcí Liberec, Ústavem pro studium totalitních režimů, Klášterem Hejnice a městem Hejnice. Podrobný program v příloze níže.

program