Gymnazisté si zkusili vyrobit nanovlákenný kryt rány

| Aktuality

Katedra chemie (KCH) uspořádala 22. března 2024 pro studentky a studenty třetího ročníku a septimy Gymnázia Tanvald projektový den na téma Bioinženýrství – Jak vyrobit a testovat nanovlákenný kryt rány. Takové projektové dny by KCH ráda nabídla i dalším gymnáziím a středním školám.

Po úvodním představení obou stran a krátkém úvodu do problematiky byli studentky a studenti rozdělení do čtyř skupin a po cca 30 minutách se prostřídali na čtyřech stanovištích zaměřených na zvlákňování, biologické testování, mikroskopii a biofyziku. Nakonec si gymnazisté zahráli interaktivní online test a vítězové si odnesli drobné dárky od FP TUL. Katedra chemie byla nadšená, že se studentkám a studentům i jejich paní učitelce projektový den líbil, že byli všichni moc milí, zvídaví, hodně toho věděli a ještě o více se zajímali.

Máte-li zájem o uspořádání podobného projektového dne i ve své škole (SŠ či gymnázium), pište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.