Nový předmět na TUL

| Zprávy pro studenty

Počínaje zimním semestrem 2019/20 se podařilo dostat na půdu naší univerzity seminář s názvem Matematické problémy nematematiků. Seminář před několika lety vznikl na MFF UK, následně se rozšířil na FJFI ČVUT a nyní zamířil i k nám do Liberce. Jeho cílem je seznámit nejen studenty s nejrozmanitějšími aplikacemi matematiky, matematiku popularizovat před širší veřejností a tak se také pokusit odpovědět na důležitou otázku: „K čemu nám to může být dobré?“ Lepší představu o šíři záběru semináře získáte při pohledu na záznamy přednášek na YouTube. Více informací se dozvíte na stránkách KMD, na centrálním webu na ČVUT, nebo na facebooku. Seminář lze absolvovat (na UK, na ČVUT a nyní i na TUL) jako kreditově ohodnocený předmět a bude probíhat přímým přenosem ve středu od 17:30 do 19 hodin v G313. Termíny a témata jednotlivých přednášek pro ZS 2019/20 naleznete níže. Neváhejte a přihlaste se!

Přehled přednášek