Skip to main content

Studium pedagogiky pro vychovatele

Vzdělávací program je dvousemestrový. Při jeho vytváření jsme se snažili, aby jeho vzdělávací obsah byl rozložen rovnoměrně a odrážel profesní potřeby vychovatelů a současně odpovídal patřičné části Standardů pro udělování akreditací dalšího vzdělání pedagogických pracovníků.

 Chcete se dozvědět, jak zefektivnit výchovu?
Chcete poznat, jak identifikovat negativní vztahy mezi vychovávanými jedinci, a následně vybrat, popř. aplikovat vhodný způsob řešení situace?

Profesor Jan Patočka kdysi pronesl: výchova znamená pochopit, že je i něco jiného v životě než pouze strach a prospěch. Naší snahou je v oblasti výchovy studujícím „přibližovat“ právě i to „něco jiného“.


Průvodce studiem

Co se naučíte?

Během studia si osvojíte smysluplné využívání pedagogických principů, budete schopni formulovat vhodné výchovné cíle a nabydete kompetenci posoudit a následně vybrat vhodné výchovné formy a metody, pomocí kterých bude reálné výchovné cíle naplnit. Získáte kompetence realizovat výchovu s ohledem na specifika (např. věková) vychovávaných jedinců. Budete schopni ve výchově využívat poznatky o faktorech, které výchovu ovlivňují. Budete schopni aplikovat vhodné komunikační strategie (např. na úrovni: vychovatel – vychovávaný, vychovatel – rodič vychovávaného, vychovatel – jiný pedagogický pracovník). Dozvíte se o možnostech předcházení vzniku syndromu vyhoření.

Jak studium probíhá?

Studium probíhá kombinovanou formou, tj. kombinací formy prezenční a distanční. Prezenční výuka probíhá formou přednášek, seminářů a cvičení. Hodinová dotace je 135 hodin, z nich je 35 vyčleněno na odbornou praxi a 5 na reflexi odborné praxe. Distanční forma studia probíhá především prostřednictvím e-learningu v prostředí LMS Moodle. V rámci e-learningu bývají k dispozici studijní texty, ad. materiály (kazuistiky, apod.), mohou být plněny zadané úlohy (např. odevzdávání seminárních prací), apod. Závěrečná práce má podobu projektové práce a je doplněna supervizí, tj. formou individuálních konzultací s vedoucím závěrečné práce, při nichž je vedoucím poskytována zpětná vazba o průběhu tvorby závěrečné práce. Jako další podpora tvorby závěrečné práce je do studia zařazen studijní předmět Seminář k závěrečné práci.

Přijímací řízení

Přijímací zkouška: 

Termín podání přihlášek : 

Podrobné informace k přijímacímu řízení jsou vyvěšovány na úřední desku.

Obsah a forma přijímací zkoušky