Proč kandidovat do AS FP TUL

| Aktuality AS

Zajímá vás dění na fakultě a to třeba včetně toho, jaký je rozpočet, jak se nastavují podmínky přijímacího řízení nebo jak bude probíhat volba děkana v příštím roce?

Pak je kandidatura do senátu přesně to, co byste měli zvážit.

Působením v senátu získáte jedinečnou možnost přímého kontaktu s vedením FP TUL, kterému můžete předkládat návrhy různých zlepšení pro život na fakultě, ať už své vlastní nebo svých spolužáků.

Co to znamená v praxi?

Jednou za čas (cca 1x za měsíc nebo dva) se sejdeme k projednání toho, co je zrovna potřeba. Termín si volíme většinou přes platformu Doodle, abychom našli společný čas. Veškeré materiály k setkání dostaneme vždy předem, abychom si je stihli pročíst a případně připomínkovat, protože studentský hlas se tady opravdu počítá.

Jakmile se sejdeme, většinou v zasedačce na děkanátu (budova G), jednáme a diskutujeme. Někdy hodinku, někdy třeba dvě… záleží, jak se diskuze rozproudí. Nezastíráme, že občas jde o pro studenty nepříliš zajímavá témata, jindy jde ale o věci, která se nás přímo dotýkají. A ten pocit, že i my studenti můžeme přímo ovlivnit směřování fakulty, je opravdu fajn.

Pokud vás k funkci senátora či senátorky ve studentské komoře Akademického senátu zajímá něco dalšího, určitě se nám ozvěte – v AS FP TUL působíme od května 2021 a rádi vás do funkce zasvětíme.

Jana Heřmanová
IG @janinhermanova