Hosty v PedCastu byli bývalý a současný děkan FP TUL

Poslechněte si nové epizody našeho fakultního podcastu s názvem PedCast. Ve čtyřiadvacáté epizodě moderátor Alex Röhrich z katedry českého jazyka a literatury (KCL) vyzpovídal bývalého děkana profesora Jana Picka a v pětadvacáté epizodě zase nového děkana docenta Aleše Suchomela.

PEDCAST #24 Jan Picek: osm let ve vedení FP TUL

Osm let vedl naši fakultu, staral se o to, aby vše fungovalo, aby spolu lidi mluvili, aby vyučující vyučovali a studující studovali. Byl zodpovědný za nás všechny, kteří tvoříme tzv. akademickou obec. A musel se o nás starat. Neměl to přitom vůbec lehké – kromě běžných těžkostí akademického světa, přišly mu do cesty čtyři mimořádné rány, které musel vyřešit. Kdekdo by si po takové zkušenosti odkroutil své a šel si někam lízat rány. Pan profesor Jan Picek ale ne – přestože už není děkanem, ve vedení fakulty zůstává jako její proděkan. A spolu s ním zůstává i lidský přístup.

>>> Poslechněte si 24. epizodu

PEDCAST #25 Aleš Suchomel: NOVÝ DĚKAN FP TUL

Od ledna má FP TUL nového děkana – docenta Aleše Suchomela. Na fakultě ale nový není – byl dlouholetým vyučujícím, vedoucím katedry tělesné výchovy a sportu, a také proděkanem pro rozvoj fakulty, což je funkce s objemnou, náročnou agendou. Jaké výzvy před ním nyní leží? Jak vidí budoucnost fakulty? Jak by chtěl komunikovat s vyučujícími i studujícími, aby nám tu spolu bylo dobře?

>>> Poslechněte si 25. epizodu

Od letošního roku PedCast nahráváme ve vlastním podcastovém studiu, které mohou po předchozí domluvě využívat také studující či vyučující FP TUL. V případě zájmu kontaktujte proděkanku Zuzanu Pechovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.