KFY pořádá semináře pro ZŠ a SŠ

Katedra fyziky (KFY) v únoru uspořádala pro třídu 7.B ZŠ Vrchlického seminář o magnetech a jejich vlastnostech. KFY má připravené zážitkové semináře na tři různá témata z oboru fyziky, které by ráda nabídla základním a středním školám v Libereckém kraji.
Pod vedením vedoucího katedry, profesora Erharta, se žáci a žákyně ZŠ Vrchlického hravou formou naučili "vidět" magnetické pole permanentních magnetů pomocí železných pilin nebo fóliových detektorů magnetické indukce a zkusili si přemagnetovat slabší feritový magnet silnějším neodymovým magnetem. Mohli si také vytvořit tajný magnetický obrázek na magnetickém papíru do inkoustových tiskáren nebo Halbachovo pole v plastovém magnetu. Vzorky svých magnetických výtvorů si pak odnesli na památku.

IMG 20240207 143747

Katedra fyziky FP TUL nabízí základním a středním školám uspořádání seminářů na tato témata:
1. Piezoelektřina – pro SŠ
2. Materiály s tvarovou pamětí a jejich vlastnosti – pro SŠ