Slavnostní otevření Filtermacu

Dobrá zpráva pro všechny, kteří mají rádi filtrovanou vodu a zároveň chtějí odlehčit přírodě od zbytečných plastů. Nově u nás najdete filtrační zařízení na vodu - Filtermac, ze kterého si načepujete perlivou i neperlivou v prvotřídní kvalitě.

Proto vás srdečně zveme na jeho slavnostní otevření, které proběhne 14. 10. za přítomnosti zástupců školy, provozovatelů BEZPETEK a Filtermac. Těšit se můžete na slovo kvestora, užitečné informace, skleněné lahve, dárky i ochutnávku perlivé a neperlivé vody.

Otevírání studánek - 14. října

• Budova E od 10:00 hod.
  • Budova KaM od 11:00 hod.
  • Budova H od 12:15 hod.
  • Budova P od 13:15 hod.

Nejlepší odpad je ten, který vůbec nevznikne

Filtermac je alternativou k balené vodě, která pomáhá šetřit PET láhve tím, že si chodíte pro vodu do vlastní lahve. Jedno filtrační zařízení ušetří ročně cca 2,83 tun plastu, celá komunita Filtermac ušetřila už přes 5 000 000 PET láhví.

Až 30 dní zdarma

Studenti si stáhnou aplikaci Filtermac, zaregistrují se a vyberou si, kolik chtějí přispívat (Měsíčník, Lahváč nebo Rokáč). Cena je cca 1 Kč za 3 litry denně. První měsíc mohou mít studenti zdarma, stačí si zvolit předplatné Toč na zkoušku. Po otevření aplikace se ukáže QR kód, který jednoduše přiloží ke čtečce Filtermacu a ihned si mohou načepovat perlivou či neperlivou.

Videonávod – jak používat  Filtermac.

Výhody čerpaní přes apku?

Všichni mají dokonalý přehled o svém pitném režimu, denní limit jsou 3 litry vody. Vidí svou osobní statistiku – tedy kolik ušetřili kilogramů plastů, PET lahví, množství CO2, které by vzniklo během přepravy balené vody.

Stáhnout appku pro Android a začít čerpat
Stáhnout appku pro iOS a začít čerpat

Proč pít z Filtermacu?

Díky komplexní filtraci přes filtry z aktivního uhlí odstraní Filtermac z vody veškeré nežádoucí chutě a pachy a odebere všechny částice a nečistoty větší než 5 mikronů, které se v běžné kohoutkové vodě nachází. Díky speciálnímu ošetření vody pomocí UV světla také zlikviduje nežádoucí bakterie a mikroorganizmy.