Semináře pro provázející učitele ZŠ i SŠ a didaktický workshop

1) Seminář pro provázející učitele 2. stupně ZŠ a SŠ  a didaktický workshop

PROGRAM:

• reflexe praxí v akademickém roce 2022/2023
  • kurz pro provázející učitele
  • didaktický workshop zaměřený dle vzdělávacích oblastí

KDY:
čtvrtek 4. 5. 2023 od 14:30 hodin

KDE:
TUL budova G, G 306

2) Seminář pro provázející učitele 1. stupně ZŠ

PROGRAM:

• reflexe praxí v ZS i LS
  • kurz pro provázející učitele - letní škola
  • seminář "Jak rozvíjet logické uvažování žáků primární školy?"

KDY:
středa 10. 5. 2023 od 14:30 hodin

KDE:
TUL budova G, zasedací místnost DFP, 4. patro
Přednášející: Mgr. Jiří Břehovský, Ph.D. – Technická univerzita v Liberci, katedra matematiky
Anotace: Chápání základních principů logiky a schopnost používat její pravidla je nezbytné ke správnému porozumění matematice. Logiku můžeme v tomto smyslu označit za univerzální jazyk matematiky. Matematické poučky jsou formulovány pomocí pravidel logiky, ve kterých se užívají logické spojky a kvantifikátory. Nesprávné pochopení jejich významu může vést k problémům při porozumění dalším pojmům. Nejen tyto důvody nás vedly k vytvoření aktivit, které mohou zajímavou formou pomáhat rozvíjet logické myšlení žáků. Aktivity jsou primárně určeny pro žáky prvního stupně, ale to není překážkou k jejich využití i ve vyšších ročnících. V rámci workshopu vybrané náměty představíme a ukážeme ještě něco navíc.