COVID19

| COVID19

KHS hledá dobrovolníky

Vážené studentky, vážení studenti,

tlumočím touto cestou prosbu náměstka hejtmana Mgr. Petra Tulpy, ke které se připojuji, o pomoc Krajské hygienické stanici LK. V současné situaci KHS není schopná zajistit trasování (obvolávání kontaktů pozitivně testovaných osob) a akutně proto hledá dobrovolníky.

V případě zájmu se do trasování zapojit, prosím kontaktujte emailem Mgr. Ilonu Sovovou (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), která je kontaktní osobou fakulty v této záležitosti.

Děkuji za vaši ochotu pomoci.

Jan Picek

| COVID19

COVID19 - informace ze dne 15. 11. 2021

Vážené studentky, vážení studenti,

vláda zpřísnila od 15. 11. opatření týkající se ochrany dýchacích cest, z kterého vyplývá nově povinnost nosit respirátor při výuce, pokud je současně přítomno více než 50 osob.

Přesto vás naléhavě prosím, abyste respirátory nosili ve výuce i při nižších počtech, pochopitelně s výjimkou situací, kdy to charakter výuky neumožňuje. Množí se totiž případy pozitivních studentů na výuce. Jakkoliv průběh nemoci u velké časti, především mladší generace, není nijak problematický, tak může dojít k přenosu na ohroženější osoby, jak ostatně ukazují zkušenosti z minulého akademického roku. V neposlední řadě, nákazy a karantény výrazně komplikují pokračování výuky v obvyklém schématu.