Základy společenských věd se zaměřením na vzdělávání

Kód studijního programu:
    B0114A300069
  • Typ studia:
    Bakalářský
  • Forma:
    Kombinovaná, Prezenční
  • Platnost od:
  • Standardní doba studia:
    3 roky
  • Maximální doba studia:
    7 let
  • Vyučovací jazyk:
    Čeština
  • Dosažený titul:
    Bakalář (Bc.)
  • Garant:
    Václavík David, doc. PhDr. Ph.D.

Média

Cíl studia

Základní cíle tak spatřujeme zejména v následujících dvou rovinách. Za prvé: seznámit budoucí učitele výše uvedených předmětů s hlavními obory, které se podílí na konstituci tohoto specifického předmětu nemajícího přímou oporu v žádném z existujících vědních oborů. Studenti tak budou seznámeni se základy oborů, jakými jsou politologie, sociologie, ekonomie, religionistika, filosofie apod., stejně jako s vybranými problémy a tématy, která jsou v současnosti v daných oborech řešeny, a které tvoří důležitý kontext či v některých případech dokonce nezbytný výchozí rámec pro pochopení role a funkce společenských věd v současné společnosti. Za druhe: poskytnout dostatečné teoretické, stejně jako hodnotové zázemí pro takové pojetí školních předmětů občanská výchova či základy společenských věd, které povede především k dalšímu rozvíjení klíčových občanských kompetencí v moderní demokratické společnosti."

Profil absolventa

Absolvent bakalářského programu Základy společenských věd se zaměřením na vzdělávání bude odborníkem sociálně vědního a humanitního zaměření s teoretickými znalostmi, schopným tvořivého myšlení v oblasti aplikace těchto znalostí ve vzdělávání. Integritu studia zajišťuje zejména základní sociálně vědní rámec tvořený klíčovými sociálními vědami, zejména pak politologií, sociologií, religionistikou, sociální antropologií, ekonomií a psychologií, který je doplněn humanitně zaměřenými disciplínami, především pak filosofií, etikou a historií.

Přijímací řízení 2019/2020

Přijímací zkouška: ne

Vypsané kombinace pro akademický rok 2020/2021

Uchazeč vybírá hlavní (maior) studijní program a k němu do kombinace jeden další přidružený (minor) program. Hlavní (maior) programy lze kombinovat jen s programy uvedenými v tabulkách níže; vypisované kombinace jsou uváděny zvlášť pro studijní programy v prezenční a zvlášť v kombinované formě studia.

Prezenční forma studia
MAIORMINOR
základy společenských věd český jazyk
základy společenských věd dějepis